Niemcy na kozetkę. Dlaczego Angela Merkel ratuje świat, rujnując swój kraj?

Autor: Joachim Starbatty, Hans-Olaf Henkel

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing

Stron: 288

Opłacalność: 9.72 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Jaka jest przyszłość Niemiec? Czy polityka Angeli Merkel okaże się dobra i dla nich i dla Europy?

To prawda, że polski Czytelnik nie musi koniecznie interesować się sytuacją wewnętrzną Niemiec. Ale wobec głosu Hansa-Olafa Henkela i prof. Joachima Starbatty’ego nie można przejść obojętnie. Twierdzą oni, że Angela Merkel oraz większość Niemców cierpi na zaburzenie znane w psychologii jako syndrom pomocnika. Za wszelką cenę chcą oni ratować świat (uchodźców, zadłużoną Grecję, strefę euro itd.), a przez to popychają sprawy w bardzo złym kierunku. Efektem jest stagnacja gospodarcza i radykalizacja nastrojów społecznych na całym kontynencie. Nie wróży nic dobrego, także Polsce. Czy Merkel ma jeszcze szansę skorygować swoją politykę?

Autorzy:

  • Joachim Starbatty (ur. 1940) jest profesorem ekonomii, wieloletnim pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Tybindze. Jest członkiem Sojuszu dla Postępu i Przebudzenia (ALFA) i europosłem. Autor wielu publikacji naukowych i szeroko dyskutowanych książek. Przeciwnik strefy euro. W 2013 roku opublikował Miejsce zbrodni: euro, w której skrytykował zarówno istnienie wspólnego obszaru walutowego, jak i pakiety ratunkowe dla krajów południa UE oraz samo członkostwo Niemiec w eurozonie.
  • Hans-Olaf Henkel (ur. 1940) jest jednym z najsłynniejszych niemieckich menedżerów, przez 30 lat związanym z koncernem IBM (lata 60.-90.). Był prezesem Federalnego Związku Przemysłu Niemieckiego i zasiadał w radach nadzorczych najważniejszych niemieckich spółek. Jest autorem poczytnych książek i wykładowcą akademickim. Obecnie europoseł i polityk Sojuszu dla Postępu i Przebudzenia (ALFA).
Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 28,00

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
28,00 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub pdf
  21,00 zł
w programie Nexto Premium
33,25 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub pdf
35,00 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub pdf
35,01 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
29,28 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
33,25 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
35,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
35,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
31,50 zł zinamon.pl
bez DRM epub
31,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Niemcy na kozetkę. Dlaczego Angela Merkel ratuje świat, rujnując swój kraj?"