ISBN:9788365308009

Finansowy ninja

Autor: Michał Szafrański

Wydawnictwo: Michał Szafrański

Stron: 544

Opłacalność: 12.85 zł/100 stron

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.

Dowiedz się, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, uniknąć pułapek zastawianych przez instytucje finansowe oraz skutecznie zaplanować swoją emeryturę. To ponad 500 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomagają przejść ścieżkę od „golasa” finansowego do prawdziwego finansowego ninja osiągającego stan bezpieczeństwa finansowego.

Książka to kolejny autorski projekt Michała Szafrańskiego, uznanego eksperta w dziedzinie zarządzania finansami osobistymi i autora poczytnego bloga „jakoszczedzacpieniadze.pl”. Adresowana jest ona przede wszystkim do osób młodych, które dopiero wkroczyły na rynek pracy, a także osób zakładających własne gospodarstwo domowe. Kolejną grupę docelową stanowią dzisiejsi 30-latkowie, bo oni mają jeszcze przed sobą wystarczająco dużo czasu, by poprawić swoją sytuację finansową i zabezpieczyć swoją przyszłość. Im wcześniej się za to zabiorą, tym lepiej. “Finansowy ninja” daje konkretne narzędzia i wskazówki finansowe, a także konkretnie i na liczbach uświadamia, jakie pułapki zastawiają na nas ci, którzy polują na nasze pieniądze.

Poza samą książką „Finansowy ninja” ciekawy jest także model, w jakim została ona wydana. W odróżnieniu od większości autorów Michał Szafrański zdecydował się wydać i sprzedawać książkę samodzielnie za pośrednictwem Internetu. Model self-publishing nie jest niczym nowym i z powodzeniem realizowany jest na rynku amerykańskim. Jednak w Polsce brakowało dotychczas spektakularnych sukcesów i przykładów na to, że self-publishing stanowi realną alternatywę dla wydawania książek z tradycyjnymi wydawnictwami.

Spis treści

Książka zorganizowana jest jak elementarz finansów osobistych, który stopniowo przeprowadza przez najważniejsze obszary szkolenia finansowego ninja.

Rozdział 1. Droga finansowego ninja. Warto odróżnić podrabianych amerykańskich ninja od prawdziwych finansowych ninja. Poznasz przykłady jednych i drugich. Przeczytasz o czynnikach, które powodują, że niektórych osób pieniądze trzymają się lepiej niż innych.

Rozdział 2. Trening finansowego ninja. W finansach warto mieć długoterminowy plan, oparty na solidnych podstawach. Dowiesz się, jak znaleźć swoje motywacje i jak pomóc sobie wykształcić pożądane nawyki. To ważne, bo tak naprawdę największą wojnę w obszarze finansów prowadzimy sami ze sobą.

Rozdział 3. Arsenał finansowego ninja. Tylko samobójca idzie na wojnę bez odpowiedniego uzbrojenia. Dowiesz się m.in., jak obsługiwać kalkulator finansowy (wykorzystywany jest do obliczeń w całej książce), kiedy i dlaczego warto prowadzić budżet domowy i jak weryfikować efektywność swoich starań finansowych.

Rozdział 4. Finansowy rozkład jazdy. Przeczytasz, jak sprecyzować długoterminowy cel finansowy – określić moment przejścia na emeryturę i kwotę oszczędności, którymi będziesz musiał dysponować. Omówimy też, jak osiągnąć ten cel – w zależności od Twojego obecnego wieku i zaawansowania w ewolucji finansowej.

Rozdział 5. Fundament zdrowych finansów. Stale narażeni jesteśmy na zakusy tych, którzy polują na nasze pieniądze. Przeczytasz, jak umiejętnie posługiwać się podstawowymi produktami finansowymi: kontami, lokatami, kartami kredytowymi oraz ubezpieczeniami.

Rozdział 6. Oszczędzanie na co dzień. Oszczędzanie wcale nie jest najważniejszym obszarem finansów osobistych. Jednak bez oszczędzania i trzymania kosztów w ryzach trudno zgromadzić kapitał, który można byłoby inwestować i pomnażać. Podpowiadam, jak mądrze oszczędzać na co dzień.

Rozdział 7. Mieszkanie lub dom – największy zakup w życiu. Koszty zamieszkania to obok jedzenia największe koszty w naszym życiu. Gdy je zsumujemy, okaże się, że żadna inna kategoria nie kosztuje nas w całym życiu więcej niż mieszkanie. Przeczytasz, czy kupować, czy wynajmować, jak negocjować i jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny, nie przekraczając marginesu bezpieczeństwa.

Rozdział 8. Zarabianie pieniędzy. Nic nie poprawia naszej sytuacji finansowej w większym stopniu niż zwiększanie przychodów. W pracy spędzamy więcej niż 1/3 dorosłego życia (a nawet połowę, jeśli odliczymy czas na sen). Podpowiadam, jak zarabiać możliwie najwięcej i jednocześnie nie przeznaczać na pracę całego swojego czasu.

Rozdział 9. Optymalizacja podatkowa. W życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Teoretycznie na żadną z nich nie mamy wpływu. W praktyce możemy kontrolować przynajmniej tę drugą. Przeczytasz o sposobach redukowania danin płaconych na rzecz państwa. Poznasz też drogę od etatu do własnej firmy.

Rozdział 10. Inwestowanie. W inwestowaniu nie chodzi o niebotyczne zyski, lecz o maksymalne ograniczenie ryzyka i ochronę już posiadanego kapitału, przy jednoczesnym umożliwieniu zyskom wzrostu. Pokazuję, jak kolosalne znaczenie mają koszty oraz jak chronić się przed nietrafionymi inwestycjami.

 

Jak kupić?

Uwaga: książka sprzedawana jest wyłącznie na stronie finansowyninja.pl, prowadzonej przez autora - Michała Szafrańskiego. Przy zamówieniu w przedsprzedaży do 26 sierpnia mamy preferencyjne ceny i bonusy.

Można też kupić pakiety: z książką papierową oraz z kursem „Budżet domowy w tydzień”.

Na książkę nie będzie promocji, tak więc ustawianie alertów cenowych mija się z celem... :-)

Najlepsza cena: finansowyninja
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.38 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 69.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
69.90 zł finansowyninja.pl

E-booki podobne do "Finansowy ninja"