W przeciągu kilku ostatnich lat w Polsce i innych krajach spopularyzowano co najmniej kilka różnych diet. Pomimo, że niejednokrotnie całkowicie się od siebie różnią, każda deklaruje, że jest najbardziej odpowiednia. Promotorzy każdej z nich obiecują niewiarygodne wręcz rezultaty, które ma przynieść przejście na ich sposób odżywiania. Wydaje się, że w przeszłości nigdy nie docierało do nas tyle sprzecznych ze sobą informacji, ile pojawia się w dzisiejszych czasach.
Która z nich jest najlepsza: dieta nisko- czy wysokotłuszczowa, nisko- czy wysokowęglowodanowa, nisko- czy wysokobiałkowa?
– Czy produkty gotowane w mikrofalówce są przydatne do spożycia?
– Czy powinniśmy spożywać tylko produkty organiczne?
– Czy wskazane jest spożywanie produktów sojowych? A co z produktami modyfikowanymi genetycznie?
– Czy powinniśmy spożywać suplementy dietetyczne? A jeśli tak, to które?
– Czy większość produktów powinniśmy spożywać w stanie surowym?

„Ta interesująca książka pokaże Państwu co jeść, aby zaspokoić potrzeby organizmu na składniki odżywcze i zapobiec takim problemom zdrowotnym jak choroby układu krążenia, nadciśnienie czy cukrzyca. Publikacja oferuje unikatowe połączenie badań naukowych i praktycznych porad, jest także doskonałym źródłem informacji na temat tego, jak się odżywiać, aby podnieść standard życia życia” – Dr. Ella Haddad, Associate Professor Loma Linda University, California, USA