ISBN:9788365315175

Metro (Tom 3). Metro 2035

Autor: Dmitry Glukhovsky

Seria wydawnicza: Uniwersum Metro 2033, część 3.

Wydawnictwo: Insignis

Stron: 560

Opłacalność: 4.09 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Kolejna apokaliptyczna powieść tego autora, której akcja rozgrywa się w moskiewskim metrze, bo tylko tam udało się przeżyć zagładę.

Miejsce człowieka nie jest pod ziemią. Żyjecie w tunelach jak robaki! Tu nie ma dla nas jutra. Metro to cmentarz. Nie będziemy tu ludźmi. Nie stworzymy niczego nowego. Nie rozwiniemy się. Chorujemy tu. Wyradzamy się. Nie ma powietrza. Nie ma miejsca. Jest ciasno.

Trzecia wojna światowa obróciła świat w perzynę, miasta legły w gruzach, ucichło radio, zamarła komunikacja i transport, ludzie i zwierzęta zginęli. Nad gruzami zniszczonej ziemi unoszą się radioaktywne opary. Tylko nielicznym udało się przetrwać, tym, którzy zaalarmowani wyciem syren w porę zdążyli dobiec do stacji metra i schronić się w jego tunelach. Odtąd stały się one ich domem i więzieniem. Garstka niedobitków gnieżdżących się w ciemnych tunelach i na stacjach Merta, dziesiątki metrów pod powierzchnią ziemi, stworzyła swój mały, brzydki świat, który musi im zastąpić utraconą cywilizację. Odbudowa czegokolwiek, rozwój, postęp nie jest możliwy pod powierzchnią ziemi. Panujące tu warunki sprzyjają raczej degeneracji człowieka niż jego rozwojowi. Ludzie wkładają jednak cały swój wysiłek w to aby przetrwać, marząc, że kiedyś uda im się wyjść na powierzchnię, gdy spadnie poziom skażenia radioaktywnego. Nie tracą też nadziei na odnalezienie innych ocalałych, którzy być może w innych miejscach świata również znaleźli swoją niszę, w której próbują przeczekać apokalipsę.

Metro 2035 to trzeci tom kultowej serii. Autor kontynuuje w niej historię Artema poznanego w pierwszym tomie. Na tę książkę miliony czekały przez całe dziesięć lat, a prawa do tłumaczenia wydawnictwa wykupiły na długo przed jej ukończeniem. Metro 2035 jest przy tym książką niezależną i również od niej można zacząć przygodę z cyklem Glukhovsky’ego, który podbił serca czytelników w Rosji i na całym świecie.

*

Zwyczajny i znajomy świat Metra postawiłem na głowie, tak więc tych, którzy czytali Metro 2033 czeka mnóstwo odkryć i niespodzianek. A tym, którzy swój kontakt z Metrem zaczynają od tej właśnie książki, oddaję sensacyjną, emocjonalną, mocną powieść – myślę, że nie pozwoli im się nudzić.

                                                                                                              Dmitry Glukhovsky

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 22.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22.90 zł virtualo.pl
mobi epub
23.92 zł inverso.pl
mobi epub
24.91 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.42 zł woblink.pl
mobi epub
25.90 zł empik.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  14.95 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
mobi epub
29.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
29.90 zł legimi.com
mobi epub
od 26.91 zł
(dla stałych klientów)
29.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.90 zł ibuk.pl

Dmitry Glukhovsky - inne e-booki

Uniwersum Metro 2033 - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Metro 2035"