Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia

Autor: Felix Guattari, Gilles Deleuze

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna

Anty-Edyp stał się pewnym stylem życia, sposobem bycia i myślenia. Jak nie stać się faszystą, nawet (czy wręcz szczególnie) wtedy, gdy ktoś uważa się za rewolucjonistę? Jak pozbyć się faszyzmu z naszej mowy i naszych czynów, z naszych serc i naszych przyjemności? Jak wytropić faszyzm, którym przesiąkło nasze zachowanie? Anty-Edyp jest Wstępem do Niefaszystowskiego Życia.

Michel Foucault

Gdy Anty-Edyp po raz pierwszy ukazał się we Francji, przez jednych został okrzyknięty arcydziełem, a przez innych heretyckim szaleństwem. W swojej najważniejszej książce Gilles Deleuze i Félix Guattari przeprowadzają błyskotliwą krytykę mieszczańskiego użytku z psychoanalizy i zarysowują projekt materialistycznej psychiatrii, dostarczając narzędzi pozwalających zrozumieć powiązanie chorób psychicznych i formacji społecznych. Zastanawiają się również, czy kapitalizm jest wieczny, czy napotka gdzieś swoją absolutną granicę, i próbują odpowiedzieć na nader aktualne pytanie: dlaczego ludzie pragną faszyzmu?

Dziś, po ponad czterdziestu latach od publikacji, Anty-Edyp pozostaje kontrowersyjnym, lecz znaczącym wkładem w bardzo potrzebną dyskusję o charakterze wolnej myśli i naszego uwewnętrznionego faszyzmu.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 32,90

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
32,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
50,11 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
  35,94 zł
w programie Nexto Premium
56,90 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
56,91 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
49,90 zł
(z kodem prom.)
59,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
59,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
59,90 zł empik.pl

Felix Guattari - inne e-booki

Gilles Deleuze - inne e-booki

E-booki podobne do "Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia"