ISBN:9788365411402

Oswajanie Ameryki

Autor: Janusz M. Szlechta

Wydawnictwo: Fabuła Fraza

Oszczędzasz: 29%

„Reportaże te są efektem mojej pracy w «Nowym Dzienniku» – bardzo popularnej i ważnej dla Polonii gazecie polskiej w metropolii nowojorskiej, a także w «Białym Orle», który ukazuje się w 9 stanach wschodniego wybrzeża USA.
Praca w tych gazetach sprzyja poznawaniu rodaków w Stanach Zjednoczonych. Bywałem w różnych miejscach, byłem świadkiem wielu przyjemnych, ciekawychi ważnych wydarzeń... Tworzyło to okazje, by porozmawiać z ich bohaterami czyarchitektami. Niedawno ukazały się dwie moje książki: «Widziane stąd» – wybór wywiadów z rodakami w USA, oraz «Widziane stamtąd» – wybór wywiadów z rodakami rozsianymi po świecie. Napisałem też sporo reportaży. Zarejestrowałem w nich fascynujące historie wielu osób, niekiedy dramatyczne. Bo życie na emigracji nie jest łatwe – i choć brzmi to jak zwykły truizm – trzeba przecież pamiętać, że my, emigranci, na co dzień borykamy się ze skutkami swego wyboru. Efektem tego jest zbiór reportaży «Ulica bezdomnych».
Tu starałem się zebrać te historie, które wskazują, że mimo wszystko nasi rodacy potrafią odnaleźć się z dala od ojczyzny i w obcym kraju robić wiele dobrego dla siebie, a także dla innych. Potrafią pielęgnować dobre tradycje i to, co otrzymali od swych przodków, i z dala od Polski potrafi ą kochać to, co polskie. W ten sposób powstał zbiór reportaży «Oswajanie Ameryki».
Mam nadzieję, że wielu Czytelników z przyjemnością zagłębi się w te historie, poznając tym samym kawałek Ameryki z interesującymi elementami polskości” – Janusz M. Szlechta

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 17.63 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.63 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 16.00 zł
(dla stałych klientów)
17.78 zł ebookpoint.pl
mobi epub
18.93 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  12.75 zł
w programie Nexto Premium
19.76 zł nexto.pl
mobi epub
20.19 zł swiatebookow.pl
mobi epub
21.25 zł empik.pl
mobi epub
21.25 zł virtualo.pl
mobi epub
24.90 zł publio.pl

Janusz M. Szlechta - inne e-booki

E-booki podobne do "Oswajanie Ameryki"