ISBN:9788365424372

Po co Kościół

Autor: ks. Grzegorz Strzelczyk

Wydawnictwo: BC Edukacja

Wiara w „święty Kościół powszechny” co dzień wystawiana jest na próbę wobec tego, co obserwujemy w życiu publicznym i w swoim najbliższym otoczeniu. Jedni reagują na to odejściem od struktur Kościoła, inni próbują za wszelką cenę bronić jego wizerunku jako instytucji bez skazy. Jak odnaleźć się we wspólnocie grzeszników? I po co w ogóle potrzebny jest Kościół? Odpowiedź na te pytania przynosi książka ks. Grzegorza Strzelczyka.  

Autor mocno podkreśla, że Kościół ukształtowany na wzór postawy swojego Nauczyciela – Jezusa Chrystusa tak jak On powinien przyjmować wobec świata podejście służebne i otwarte: „By dać szansę na nawrócenie, Jezus idzie do grzeszników, gdy jeszcze są oni grzesznikami. Nawrócenie okazuje się zaś raczej owocem spotkania, a nie jego wstępnym warunkiem”.

W książce znalazł się także blok tekstów dotyczących teologii – samego objaśnienia, czym ona jest i jak bardzo jest związana z wiarygodnością Kościoła, a także dwóch problemów szczegółowych, ważnych dla dzisiejszego życia Kościoła, tj. teologii narodu i teologii kobiecości.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 15.15 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 13.64 zł
(dla stałych klientów)
15.15 zł ebookpoint.pl
mobi epub
15.25 zł septem.pl
mobi epub
  10.88 zł
w programie Nexto Premium
16.87 zł nexto.pl
mobi epub
16.93 zł gandalf.com.pl
mobi epub
17.23 zł swiatebookow.pl
mobi epub
18.14 zł empik.pl
mobi epub
18.14 zł virtualo.pl

ks. Grzegorz Strzelczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Po co Kościół"