Wzruszająca opowieść o silnych więzach rodzinnych, przyjaźni, pierwszej miłości, i o tym jak trudno czasem zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając przy tym innej, również bliskiej.

Moja mama nigdy nie podejrzewała, że obserwowałam Garrettów. I to przez cały czas. Nie spodobałoby się jej to.

Dwie rodziny różniące się od siebie diametralnie. Samantha pochodzi z Reedów, Jase z Garrettów. Ona codziennie ze swego punktu obserwacyjnego przygląda się życiu tej hałaśliwej, bałaganiarskiej, emocjonalnej, a przede wszystkim licznej rodziny i marzy o tym, by być jedną z nich. Aż do pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się na dach obok niej i zmienia wszystko.

Nastolatkowe zakochują się w sobie bez pamięci, przedzierając się przez potknięcia i cuda pierwszej miłości. Samantha początkowo ukrywa przed Garrettami związek z ich synem, ale ta ciepła i bezpośrednia rodzina przyjmuje ją jak swoją. Wówczas jednak zdarza się coś nie do pomyślenia, co sprawia, że życie Samanthy legło w gruzach. Dziewczyna staje przed niemożliwą do podjęcia decyzją. Która rodzina idealna zdoła ją ocalić? A może nadszedł czas, by sama ocaliła siebie?

 

"Doskonała powieść ! Huntley Fitzpatrick wzruszająco uchwyciła intensywność pierwszej miłości".

Publishers Weekly