ISBN:9788365521330

Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC

Autor: Jarosław Kaczyński

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Stron: 408

Opłacalność: 6.61 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Autobiografia Jarosława Kaczyńskiego, pierwszoplanowego polskiego polityka, w której ujawnia on kulisy swej politycznej działalności poprzedzającej powstanie PIS-u, opowiada o swoim zaangażowaniu w działalność opozycyjną, w ruch „Solidarność”, oraz tworzenie własnej partii, a także przedstawia historię dowodzonej przez siebie formacji politycznej – Porozumienie Centrum.

To właśnie ta partia, pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego, postanowiła bronić wartości chrześcijańskich i demokratycznych, zgodnych z narodową tradycją – nie dopuścić, aby totalitarny system odrodził się w demoliberalnej szacie. Były momenty, gdy wydawałoby się, że walka Jarosława Kaczyńskiego skazana jest na niepowodzenie, kiedy zostawał sam na placu boju albo też formacja, której chciał przewodzić, była skrajnie podzielona.

Można by tę polityczną autobiografię szefa PiS- u nazwać Moją niezgodą czy Moim sprzeciwem. Książka niniejsza jest opowieścią o nadziei, o odwadze, o sensie walki, gdy już niewielu wierzyło, że zakończy się ona zwycięstwem.

Jest ona również doskonałą odpowiedzią dla wszystkich zatrwożonych dziś z powodu „zagrożonej demokracji”. Przywraca pamięć o tym, kto robił na tę demokrację zamach, a kto o nią walczył w czasach upadającego PRL-u i po roku 1989. Pokazuje, jak środowiska związane z szeroko rozumianą lewicą próbowały pod szyldem „Solidarności” stworzyć monopartyjny system władzy w Polsce, jak z nowych rządów chciano wykluczyć tych, którzy nie podzielali poglądów władzy bądź też mieli „niesłuszne rodowody”. Ci, którzy tak głośno dziś krzyczą, mieli stać się jedynymi beneficjentami solidarnościowej rewolucji.

Porozumienie przeciw monowładzy, autobiografia jednego z najważniejszych polskich polityków XX i XXI wieku, to najgłośniejsza premiera 2016 roku!

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 26.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 24.26 zł
(dla stałych klientów)
26.95 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28.49 zł inverso.pl
mobi epub
29.49 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.75 zł ibuk.pl
mobi epub
31.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  21.00 zł
w programie Nexto Premium
32.55 zł nexto.pl
mobi epub
35.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
35.00 zł litres.pl
mobi epub
35.00 zł publio.pl
mobi epub
36.00 zł woblink.pl

Jarosław Kaczyński - inne e-booki

E-booki podobne do "Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC"