ISBN:9788365532220

Zamiast edukacji przymusowej

Autor: Peter Hartkamp

Wydawnictwo: Wydawnictwo Element

Pewnego dnia Peter Hartkamp usłyszał od swojej córki, że wolałaby umrzeć niż iść do szkoły, i postanowił wziąć edukację swoich dzieci we własne ręce. Założył w Holandii trzy wysoce innowacyjne szkoły demokratyczne, stając się specjalistą w dziedzinie edukacji, prawa oświatowego i praw dziecka. Swoje bogate doświadczenia opisuje w książce Zamiast edukacji przymusowej.

Czy im więcej edukacji, tym lepiej? Czy nauczanie jest tożsame z uczeniem się? Czy edukacja jest zróżnicowana? Czy egzaminowanie skutkuje lepszą edukacją?

W książce Zamiast edukacji przymusowej Hartkamp odpowiada na te i inne pytania oraz pokazuje, jak możemy zapewnić dzieciom lepszą edukację, zamiast tej opartej na przymusie. Swoje argumenty popiera wieloma konkretnymi przykładami i źródłami. Opisuje działanie szkół demokratycznych, a także innych alternatywnych podejść, które na przestrzeni lat okazały się skuteczne.

Zamiast edukacji przymusowej to książka dla każdego, kto szuka lepszej edukacji dla swoich dzieci.

Peter Hartkamp jest jednym z moich bohaterów. Przez wiele lat walczył o to, by prawdziwie demokratyczna edukacja – taka, która szanuje godność, inteligencję i niezwykłe naturalne zdolności do uczenia się młodych ludzi – stała się w Holandii legalna. W swojej książce trzęsie filarami zbudowanymi przez obrońców edukacyjnego status quo i na naszych oczach je przewraca. Hartkamp nie jest marzycielem – jest realistą z inżynierskim wykształceniem, który wnosi konkretne spostrzeżenia do analizy tego, w jaki sposób zostaliśmy kulturowo uwięzieni w nieefektywnym i nieludzkim systemie edukacji oraz jak możemy z tego więzienia uciec. Polecam tę książkę każdemu, komu zależy na dzieciach i na przyszłości rodzaju ludzkiego.

Peter Gray, profesor psychologii na Boston College, autor książki Wolne Dzieci

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 13.22 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
13.22 zł ebuczek.pl
mobi epub
13.22 zł ebuczek.pl
mobi epub
13.22 zł ebuczek.pl
mobi epub
13.22 zł ebuczek.pl
mobi epub
13.90 zł virtualo.pl
mobi epub
18.00 zł vagabook.pl
mobi epub
18.28 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 17.28 zł
(dla stałych klientów)
19.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.36 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24.00 zł woblink.pl
mobi epub
24.00 zł litres.pl
mobi epub
24.00 zł ibuk.pl
mobi epub
24.00 zł empik.pl
mobi
21.60 zł zinamon.pl
epub
21.60 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Zamiast edukacji przymusowej"