Libischau

Autor: Mariusz Matuszek

Wydawnictwo: Silesia Progress

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 13.00 zł.

est to opowieść o czasach przeszłych, dawno zapomnianych. Skupiając się na dawnych zwyczajach, które czasem w trochę zmienionej formie przetrwały do dzisiaj, starałem się opisać dawne życie. Wplotłem w opowiadanie również mowę śląską, język dawny Ślązaków, który przetrwał wśród ludu, mimo różnych zawirowań historycznych, ubogacając się słowami innych nacji.

Jest to książka o historii pewnej miejscowości. Mogła być taka lub inna, jak historia wielu innych miejscowości zakładanych w średniowieczu. Książka nie jest podręcznikiem do historii. Znajdziecie w niej lokalne legendy, opowiadania o Byjrenweckerze – wybudzaczu niedźwiedzi, Utopcu – stworze wodnym, o wiedźmach i czarownicach. Opowieści o życiu w średniowiecznym mieście i na dworze książęcym

Należy wspomnieć również o wielkim historyku śląskim, Augustynie Weltzlu, proboszczu parafii w Tworkowie, który w roku 1888 wydał książkę „Geschichte der Stadt, Herrschaft und ehemalige Festung Cosel”. Umieścił w niej krótką informację historyczną o akcie nadania ziemi Mikołajowi von Libischau przez księcia oleśnickiego i kozielskiego Konrada II. Fragment ten stał się inspiracją do napisania tego opowiadania. Zbieżność zachowań i jakiekolwiek podobieństwo osób i imion jest zupełnie przypadkowe.

Fabuła napisana po polsku, dialogi po śląsku.

Najlepsza cena: Inbook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 13.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
13.00 zł inbook.pl
mobi epub
13.25 zł ebuczek.pl
mobi epub
15.07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 13.68 zł
(dla stałych klientów)
15.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
16.91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
19.00 zł woblink.pl
mobi epub
od 19.00 zł
(dostęp online)
19.00 zł ibuk.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
19.90 zł legimi.com
mobi epub
19.90 zł virtualo.pl
mobi
17.10 zł zinamon.pl
epub
17.10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Libischau"