Rivers of Babylon

Autor: Olga Stawińska

Wydawnictwo: Książkowe Klimaty

Oszczędzasz: 38%

Podobno ludzie „nawet śmierci się tak nie boją, jak tego, że im będzie zimno”. Podobno, kiedy nie wiadomo, co wolno, to wolno wszystko. Wie o tym Rácz – prymityw i cham, który właśnie został palaczem w Hotelu Ambassador. Rácz chce się dorobić, ale praca w kotłowni nie jest lekka. Żeby zmienić układ sił, któregoś dnia po prostu zakręca kurek. I tak następuje katastrofa. Bo Rácz chce wszystkiego i potrafi to sobie wziąć. Hotel w krótkim czasie staje się jego własnością.

„Rivers of Babylon” to rysowana grubą kreską powieść gangsterska, w której bohaterowie są bezkompromisowo paskudni, a język ostry i soczysty. Satyra na słowiański wczesny kapitalizm przeraża do dziś swoją proroczą wymową.

Tym debiutem Peter Pišťanek wywrócił do góry nogami spojrzenie Słowaków na samych siebie. Książka szturmem wdarła się na listy bestsellerów, zyskała status kultowej, przeniesiono ją na deski teatru i ekrany kin, do dziś pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej kupowanych na Słowacji.

Zdaje się, że sam Pišťanek nawet nie przypuszczał, jak bardzo wymowa jego książki będzie aktualna nie tylko w latach 90. i poza granicami jego kraju.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 19,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19,90 zł virtualo.pl
mobi epub
24,00 zł litres.pl
mobi epub
26,56 zł vagabook.pl
mobi epub
26,78 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30,40 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
32,00 zł ibuk.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
32,00 zł legimi.com
mobi epub
  19,20 zł
w programie Nexto Premium
32,00 zł nexto.pl
mobi epub
22,00 zł
(z kodem prom.)
32,00 zł woblink.pl
mobi epub
32,00 zł publio.pl

E-booki podobne do "Rivers of Babylon"