ISBN:9788365613097

Jak podróżować z łososiem

Autor: Umberto Eco

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Opłacalność: 10.41 zł/100 stron

Zbiór znakomitych felietonów mistrza tego gatunku, Umberto Eco.

Tematyka utworów jest bardzo zróżnicowana, dotyczy zarówno spraw trywialnych i codziennych, bliskich każdemu z nas, jak i bardziej skomplikowanych, dotykających zagadnień filozofii, polityki czy nauki. Literacka wizja współczesnego świata ukazanego w krzywym zwierciadle prozy Umberto Eco przypadnie do gustu nie tylko fanom tego autora.

Czy byliście już zmuszeni do włożenia wędzonego łososia do minibarku w waszym pokoju hotelowym? Lub do zainstalowania nowego programu komputerowego przy wykorzystaniu trzytomowej instrukcji dołączonej przez producenta? A może zrezygnowaliście z zażycia łagodnego leku ze względu na straszne ryzyko, które według jego ulotki występuje w „pewnych przypadkach”? A może kupiliście za 59 dolarów Pulse Trainer, który nałożony na palec zadzwoni, gdy będzie groził Wam zawał? Jeżeli odpowiecie „tak”, na któreś z tych pytań, rozpoznacie na stronach tej książki przygody człowieka „dzisiejszego”, czyli kolejny wybór znakomitych felietonów Umberta Eco. Istotna jest przy tym wyraźna zmiana tonacji tych tekstów: o ile te z lat 90-tych są dowcipne i nieraz pokpiwają z mniej istotnych, choć często bardzo dokuczliwych aspektów naszej codzienności, to felietony pisane już w nowym tysiącleciu mają charakter zdecydowanie poważniejszy, podobnie jak poruszane  w nich problemy.

Część z felietonów zawartych w zbiorze znamy już z pierwszych „Zapisków na pudełku od zapałek”, ale część z nich po raz pierwszy jest prezentowana polskiemu czytelnikowi.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Umberto Eco - inne e-booki

E-booki podobne do "Jak podróżować z łososiem"