ISBN:9788365613318

Ze Świętej Góry

Autor: William Dalrymple

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Stron: 500

Opłacalność: 6.05 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Bogata mieszanka historii i duchowości, przygód i polityki, powiązana nicią czarnego humoru, znanego czytelnikom Williama Dalrymple’a z jego poprzednich utworów.

W 587 roku naszej ery, dwóch mnichów, Jan Moschos i Sofista Sofroniusz, rozpoczynają niesamowitą podróż przez świat bizantyjski, od brzegów Bosforu po piaskowe wydmy Egiptu. Ich celem jest zebranie mądrości mędrców i mistyków z Bizantyjskiego Wschodu, opisanie delikatnego świata, który miał wkrótce runąć pod naporem Islamu. Prawie 1500 lat później, wykorzystując pisma Jana Moschosa jako swój przewodnik, William Dalrymple wyrusza, by odtworzyć ich drogę.

Gdy zdamy sobie sprawę, że w tej podróży towarzyszyły mu: wojna domowa w Turcji, ruiny Bejrutu, napięcia na Zachodnim Brzegu Jordanu i bunt fundamentalistów w Egipcie, sprawozdanie Williama Dalrymple’a staje się porywającą elegią dla ginącej cywilizacji wschodniego chrześcijaństwa.

„Zgrabnie napisana, przejmująca i odważna relacja z wędrówki, która konfrontuje dawny idealizm z nienawiścią, zeświecczeniem i wyparciem się wiary teraźniejszości”.

Karen Armstrong

„Ta wspaniała książka powinna zajmować należne jej miejsce na półce obok "W Patagonii" Chatwina [...] [Jest] pełna poezji starożytnych miejsc [...] [i] bez trudu przenosi zafascynowanego czytelnika do zanikającego świata”.

„The Washington Post Book World”

„Tren Dalrymple’a poświęcony wschodniemu chrześcijaństwu dorównuje najlepszym współczesnym książkom podróżniczym – Road to Oxiana Roberta Byrona, A Time of Gifts Patrika Leigh Fermora iShort Walk in the Hindu Kush Erika Newby’a”.

„The Scotsman”

„Każdy autor książek podróżniczych, który w tym, co robi, jest świetny, uznany, kochany i potrzebny, musi posiadać szereg niezwykłych cech, a William Dalrymple ma je wszystkie. Jego ucho do rozmów jest równie wyczulone jak Alana Bennetta. To najlepsza i najbardziej zaskakująca książka od nie pamiętam kiedy”.

Peter Levy, „Literary Rewiev”

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 30.23 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 27.12 zł
(dla stałych klientów)
30.13 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.13 zł bezdroza.pl
mobi epub
30.42 zł ibuk.pl
mobi epub
31.20 zł inverso.pl
mobi epub
31.34 zł gandalf.com.pl
mobi epub
33.15 zł literackie.pl
mobi epub
35.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23.40 zł
w programie Nexto Premium
36.27 zł nexto.pl
mobi epub
39.00 zł empik.pl
mobi epub
39.00 zł virtualo.pl
mobi epub
39.00 zł woblink.pl
mobi epub
39.00 zł publio.pl
mobi epub
39.00 zł litres.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
39.00 zł legimi.com

William Dalrymple - inne e-booki

E-booki podobne do "Ze Świętej Góry"