Szatan

Autor: Roman Zając

Wydawnictwo: Monumen

Możemy zaryzykować stwierdzenie, że przyczyną upadku Szatana nie była pierwotnie nienawiść do Boga, ale zachłanna, egoistyczna zazdrość o miłość Jego, wykluczająca możliwość dzielenia się nią. Bóg pragnie, aby wszyscy ludzie byli zbawieni.

Jest to paradoks, zważywszy, że Szatan tak bardzo nienawidzi ludzi. Chce on nas oddzielić od źródła życia, wie bowiem doskonale, że bez Boga człowiek jest niczym.

Niektórzy wolą jednak, by ich ojcem był Szatan i chcą do niego przynależeć. Życie duchowe nie jest oazą spokoju, ale terenem walki. Nasz świat jest zdeterminowany konsekwencjami pradawnego buntu aniołów, a my bierzemy udział w wielkiej wojnie, która będzie trwała do końca świata. Żyjemy na scenie teatru wojennego. Nasz wróg jest podstępny i często ukrywa zło pod pozorami dobra. Zdemaskowanie go przyczynia się do jego klęski. Warto wiedzieć, kim jest nasz nieprzyjaciel i jak działa.

Książka ukazuje zarys tego wielkiego konfliktu duchowego, który trwa od początku istnienia świata.

 

Dr Roman Zając Absolwent Instytutu Nauk Biblijnych KUL; biblista i demonolog, autor książek („Szatan w Starym Testamencie”, „Przewodnik po Niebie, Piekle i ich Mieszkańcach”, „Biblia. Początek”), a także licznych artykułów popularnonaukowych i haseł encyklopedycznych (m.in. w „Encyklopedii katolickiej”, „Leksykonie teologii fundamentalnej”i „Nowym słowniku teologii biblijnej”)

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 14,00

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
14,00 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
17,80 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
18,00 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
  12,00 zł
w programie Nexto Premium
19,00 zł nexto.pl
mobi epub pdf
20,00 zł publio.pl
mobi epub pdf
20,00 zł virtualo.pl
mobi epub
19,99 zł empik.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
20,00 zł woblink.pl
mobi
18,00 zł zinamon.pl
epub
18,00 zł zinamon.pl
pdf
18,00 zł zinamon.pl

Roman Zając - inne e-booki

E-booki podobne do "Szatan"