ISBN:9788365676672

Zegarmistrz Światła.Tadeusz Woźniak w rozmowie z Witoldem Górką

Autor: Witold Górka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Stron: 312

Opłacalność: 7.9 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

"Zegarmistrz światła" oraz "Smak i zapach pomarańczy" to przeboje znane każdemu. Teraz, dzięki Witoldowi Górce, mamy szansę lepiej poznać ich twórcę, Tadeusza Woźniaka. Artysta w szczerej rozmowie opowiada o swoim życiu pełnym sukcesów, ale i momentów niełatwych.

Historia życia i twórczości muzyka wpisana została w dzieje polskiej muzyki rokowej, oraz osadzona na tle ówczesnych wydarzeń politycznych mających wpływ na twórczość artystyczną Woźniaka i jemu współczesnych. Książka ta jest barwną, pełną anegdot i niebanalnych przemyśleń opowieścią o historii polskiej muzyki rockowej oraz o społecznych i politycznych mechanizmach mających na nią wpływ. To jednak przede wszystkim opowieść o życiu artysty, jego twórczości, sukcesach i porażkach, nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym.

Artysta opowiada Witoldowi Górce o swojej twórczości, postrzeganiu świata, rodzinie, przyjaciołach, muzykach, poetach, reżyserach teatralnych i aktorach, o nagrywaniu płyt, tworzeniu muzyki teatralnej. Mówi o sprawach prywatnych, nierzadko trudnych, jak stosunek do religii czy związki z alkoholem i marihuaną.

Tadeusz Woźniak ponad pięćdziesiąt lat temu pojawił się na naszych scenach, w radiu, telewizji, a chwilę później na winylowych płytach. Jego piosenki przetrwały w naszych głowach i sercach wszystkie te lata i ciągle mają się dobrze, czego najlepszym dowodem jest niesłabnąca popularność jego największego przeboju „Zegarmistrz światła”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 24.64 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 22.18 zł
(dla stałych klientów)
24.64 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.28 zł litres.pl
mobi epub
25.99 zł inverso.pl
mobi epub
27.28 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.20 zł
w programie Nexto Premium
29.76 zł nexto.pl
mobi epub
32.00 zł ibuk.pl
mobi epub
32.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.00 zł publio.pl
mobi epub
33.00 zł woblink.pl

Witold Górka - inne e-booki

E-booki podobne do "Zegarmistrz Światła.Tadeusz Woźniak w rozmowie z Witoldem Górką"