ISBN:9788365806604

Człowiek i religia w myśli Jacka Woronieckiego OP

Autor: dr Ryszard Polak

Wydawnictwo: Von Borowiecky

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 43.13 zł.

Książka w doskonały sposób przybliża myśl jednego z najwybitniejszych tomistów i ojca odrodzenia dominikańskiego w Polsce (...). Analiza naukowych rozważań teologiczno–moralnych poświęconych łasce Bożej, modlitwie, a przede wszystkim kapłaństwu, przeprowadzona przez Autora tej monumentalnej pracy, łączy w sobie ważny przekaz z pasjonującym wykładem, który przenosi czytelnika w realia historyczne pierwszej połowy XX wieku, ale niesie mu również refleksję aktualną w czasach współczesnego kryzysu postmodernistycznego...

Z recenzji dr. hab. Dariusza Magiera (UPH Siedlce)

 

...to nie tylko rekonstrukcja teologicznych poglądów o. Jacka Woronieckiego i wynikających z nich praktycznych wskazówek, dzięki którym ludzie wierzący mogą doskonalić swoje życie. Autor pokazuje też, jak trudno jest zachować harmonię między przyrodzonym i nadprzyrodzonym wymiarem ludzkiego życia oraz jak pomocnym narzędziem zachowania tej harmonii była (i jest nadal) myśl Woronieckiego.

 

Z recenzji dr. hab. Roberta T. Ptaszka (KUL)

 

Tematyka zarazem antropologiczna i teologiczna pozwala na wyeksponowanie wielkiej kompetencji Woronieckiego jako myśliciela świadomego współczesnych dokonań nauk szczegółowych („człowiek”) i tradycyjnej teologii („religia”). To niezwykle cenne zestawienie, inspirujące dla współczesnych, którzy rzadko dysponują podobnymi podwójnymi kompetencjami — wiedzą o człowieku i wiedzą o religii.

 

Z recenzji dr. hab. Krzysztofa A. Wojcieszka (Pedagogium)

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 43.13 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
43.13 zł gandalf.com.pl
pdf
  29.34 zł
w programie Nexto Premium
45.48 zł nexto.pl
pdf
46.45 zł swiatebookow.pl
pdf
48.90 zł legimi.com
pdf
48.90 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Człowiek i religia w myśli Jacka Woronieckiego OP"