ISBN:9788365853356

Zakonnice odchodzą po cichu. Wydanie specjalne

Autor: Marta Abramowicz

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Oszczędzasz: 37%

Wydanie specjalne z nową częścią Echa! 
Czy książka została potępiona i zakazano jej czytania? Czy zmieniła coś w życiu byłych i obecnych zakonnic? Co sądzą o niej przełożone? W nowej części opowieść o tym, co się stało po pierwszym wydaniu książki.
Habit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena...
Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała.

Byłe zakonnice nie mogą uwierzyć: O czym oni mówią? Jaki biskup? W zakonie walczy się o przetrwanie. Jaki ksiądz? Tam szuka się sensu, który dawno został zgubiony. Jak wytłumaczyć, że chodzi o coś zupełnie innego?

W reportażu Marty Abramowicz znajdziecie odpowiedzi.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 25.31 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.31 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  17.87 zł
w programie Nexto Premium
29.79 zł nexto.pl
mobi epub
34.90 zł empik.pl
mobi epub
34.90 zł virtualo.pl
mobi epub
34.90 zł woblink.pl
mobi epub
39.90 zł publio.pl

Marta Abramowicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Zakonnice odchodzą po cichu. Wydanie specjalne"