ISBN:9788365853462

Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat

Autor: David Graeber

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Oszczędzasz: 30%

Wszystkie podręczniki ekonomii mówią to samo. Pieniądz wynaleziono po to, by zastąpić uciążliwy i skomplikowany barter – aby starożytni nie musieli już nosić swoich towarów na rynek. Co jest nie tak w tej wersji historii? Otóż nie ma cienia dowodu na jej prawdziwość.

 

Antropolog David Graeber w porywający sposób pokazuje, że to nie pieniądz, ale dług był i jest podstawą naszej ekonomii, a często także moralności.

 

Już w okresie narodzin rolniczych imperiów ludzie korzystali z rozbudowanych systemów kredytowych. Dług stał się wygodnym narzędziem władzy i podporządkowania sobie dłużników. System jednak nie mógł funkcjonować bez nasilającej się przemocy. Dłużnicy niemogący spłacić swoich wierzycieli stawali się niewolnikami. Aby uniknąć rozruchów i rewolucji, władcy regularnie umarzali długi swoich poddanych.

 

 

Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat to fascynująca kronika tej słabo znanej części historii. Pokazuje wpływ historii długu na przebieg ludzkich losów i jej związek z dzisiejszymi kryzysami finansowymi. Pyta również o to, co w istocie jesteśmy sobie nawzajem winni i co to właściwie znaczy, a także podważa powszechne przekonanie, że dług zawsze musi zostać spłacony.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.38 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 48.84 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
48.84 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  35.80 zł
w programie Nexto Premium
55.49 zł nexto.pl
mobi epub
56.69 zł swiatebookow.pl
mobi epub
59.67 zł virtualo.pl
mobi epub
59.67 zł empik.pl
mobi epub
69.90 zł woblink.pl
mobi epub
69.90 zł publio.pl

David Graeber - inne e-booki

E-booki podobne do "Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat"