Żeby nie było zgorszenia

Autor: Małgorzata Szewczyk-Nowak Artur Nowak

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna

Oszczędzasz: 21%

Polski Spotlight - cała prawda o molestowaniu w Kościele.

„Ksiądz więził i gwałcił”. „Kapłan molestował ministranta”. Takie tytuły biją po oczach, podnoszą oglądalność i zwiększają nakłady gazet. Ale nie słychać w nich zbyt głośno głosu ofiar. Ich ból ginie niezauważony, bo w centrum uwagi są sprawcy w sutannach.

To wyjątkowa książka, która daje głos ofiarom. Obok opisów przemocy seksualnej i poniżenia znajdziecie tu zapis bezkarności sprawców, nieświadomości rodziców i krzywdy dzieci. Krzywda przeradza się w długotrwałą traumę, która prowadzi do prób samobójczych lub uzależnień. Każda z rozmów to osobista droga krzyżowa bohaterów, którzy dopiero po latach zdecydowali się opowiedzieć autorom o swoich dramatycznych przeżyciach.

Autorzy z reporterską dociekliwością badają temat molestowania. Rozmawiają z osobami, które na co dzień zajmują się problemem pedofilii w Kościele katolickim. Pokazują, w jaki sposób Kościół w Polsce ochrania księży pedofilów. Tabuizowanie tego tematu przez lata służyło sprawcom. Czas przerwać milczenie - również dla dobra Kościoła, ale przede wszystkim - dla dobra dzieci.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 24,33

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24,33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28,30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  17,87 zł
w programie Nexto Premium
29,79 zł nexto.pl
mobi epub
30,66 zł publio.pl
mobi epub
24,90 zł
(z kodem prom.)
34,90 zł woblink.pl
mobi epub
34,90 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Żeby nie było zgorszenia"