Żeby nie było zgorszenia

Autor: Małgorzata Szewczyk-Nowak Artur Nowak

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna

Oszczędzasz: 37%

Polski Spotlight - cała prawda o molestowaniu w Kościele.

„Ksiądz więził i gwałcił”. „Kapłan molestował ministranta”. Takie tytuły biją po oczach, podnoszą oglądalność i zwiększają nakłady gazet. Ale nie słychać w nich zbyt głośno głosu ofiar. Ich ból ginie niezauważony, bo w centrum uwagi są sprawcy w sutannach.

To wyjątkowa książka, która daje głos ofiarom. Obok opisów przemocy seksualnej i poniżenia znajdziecie tu zapis bezkarności sprawców, nieświadomości rodziców i krzywdy dzieci. Krzywda przeradza się w długotrwałą traumę, która prowadzi do prób samobójczych lub uzależnień. Każda z rozmów to osobista droga krzyżowa bohaterów, którzy dopiero po latach zdecydowali się opowiedzieć autorom o swoich dramatycznych przeżyciach.

Autorzy z reporterską dociekliwością badają temat molestowania. Rozmawiają z osobami, które na co dzień zajmują się problemem pedofilii w Kościele katolickim. Pokazują, w jaki sposób Kościół w Polsce ochrania księży pedofilów. Tabuizowanie tego tematu przez lata służyło sprawcom. Czas przerwać milczenie - również dla dobra Kościoła, ale przede wszystkim - dla dobra dzieci.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 19,20

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19,20 zł woblink.pl
mobi epub
24,92 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  17,87 zł
w programie Nexto Premium
28,30 zł nexto.pl
mobi epub
28,30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,79 zł legimi.com
mobi epub
30,66 zł publio.pl
mobi epub
34,90 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Żeby nie było zgorszenia"