Co kojarzy Ci się ze słowem realizm? Czy wyrażenie „patrzeć realnie” wywołuje więcej skojarzeń negatywnych czy pozytywnych? Sprawdź, czy czasami nie rządzą Tobą stereotypy, które realizm przeciwstawiają marzeniom i wierze w osiągnięcie zamierzonych celów.

Stosowanie zasady realizmu przydaje się w każdej dziedzinie. Gdy z marzenia wyłania się konkretna wizja, mądry realizm pomaga ocenić ją pod kątem przydatności i możliwości realizacyjnych. Na tej bazie można stworzyć spójny plan skutecznie prowadzący do celu. Wykład pokazuje realizm jako szansę na dokonanie czegoś nowego i wartościowego. Radzi, jak wykorzystywać pozytywne działanie tej cechy w procesach decyzyjnych w każdej sferze życia i jak przełamywać stereotypy utrudniające stosowanie zasady realności. Podpowiada metody pracy nad zmianą szkodliwych nawyków myślowych.

Wykład Jak stać się realistą zamyka drugą część kolekcji Budowanie jakości życia poprzez rozwój osobowości, zatytułowanej Jak rozwinąć kluczowe cechy osobowości, która wspomaga odbiorcę w rozwijaniu cech szczególnie ważnych dla rozwoju osobowości (wiara w siebie, wnikliwość, wytrwałość, odwaga, entuzjazm, realizm). Każdy z sześciu wykładów skupia się na jednej z nich. Opisuje jej istotę i oddziaływanie w codziennym życiu (na bazie konkretnych przykładów). Przedstawia metody pozwalające ją skutecznie wzmocnić. Pokazuje też, w jaki sposób jej wzmocnienie wpłynie na rozwój innych pozytywnych cech osobowości, a w konsekwencji ułatwi osiąganie ambitnych celów życiowych.