ISBN:9788365887818

Ceny transferowe - Jak tworzyć dokumentację

Autor: Mariusz Makowski

Wydawnictwo: INFOR

Oszczędzasz: 20%

Polityka cen transferowych zgodna z przepisami prawnymi ma olbrzymie znaczenie – zarówno dla organów podatkowych, jak i dla podatników.

Poradnik ma na celu w praktyczny sposób przedstawić regulacje nałożone na podmioty powiązane a następnie krok po kroku nauczyć tworzenia dokumentacji dla różnego rodzaju transakcji.

Na wstępie zostanie wyjaśnione, kiedy podmioty będą uważane za powiązane, a co za tym idzie – zobowiązane do przestrzegania przepisów w zakresie cen transferowych. W kolejnych rozdziałach opisujemy, w jaki sposób organy podatkowe badają, czy warunki transakcji między podmiotami powiązanymi odpowiadają warunkom rynkowym, i jakie działania podejmują, gdy wykorzystywanie powiązań prowadzi do zaniżania podatku dochodowego.

Wiedza ta doprowadzi Czytelnika do zasadniczej części Poradnika, mianowicie do warsztatu pisania dokumentacji podatkowej transakcji między podmiotami powiązanymi. Dokumentacja ta jest jednym z podstawowych obowiązków nałożonych na podmioty powiązane. W swoistym „wypracowaniu” podatnicy muszą bowiem przekonać organ podatkowy, że przyswoili informacje na temat przepisów dotyczących podmiotów powiązanych i że wiedzę tę zastosowali w praktyce do ustalenia warunków transakcji ze swoim podmiotem powiązanym (przede wszystkim ceny). W powszechnej opinii obowiązek przygotowania dokumentacji jest skomplikowany, a usługi jej sporządzenia są bardzo kosztowne.

 

Poprzez szereg praktycznych wskazówek pokażemy jak tworzyć dokumentację do różnego rodzaju transakcji (sprzedaży towarów, usług, pożyczek).

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 19.14 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 17.23 zł
(dla stałych klientów)
19.14 zł ebookpoint.pl
pdf
19.18 zł ebuczek.pl
pdf
19.39 zł gandalf.com.pl
pdf
19.40 zł swiatebookow.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
20.33 zł ibuk.pl
pdf
20.42 zł virtualo.pl
pdf
20.42 zł legimi.com
pdf
21.50 zł zinamon.pl
pdf
23.92 zł woblink.pl
pdf
23.92 zł litres.pl
pdf
23.92 zł publio.pl

Mariusz Makowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Ceny transferowe - Jak tworzyć dokumentację"