Wzorcowy plan kont w kontekście polityki rachunkowości

Autor: Magdalena Giedroyć

Wydawnictwo: INFOR

Oszczędzasz: 21%

Nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej wymusiło na jednostkach sektora finansów publicznych obowiązek aktualizacji dokumentacji przyjętych zasad (polityki) rachunkowości.

Autorki szczegółowo omawiają:

• wpływ zmian wprowadzonych nowym rozporządzeniem na konkretne zapisy w zasadach (polityce) rachunkowości (ogólne zasady rachunkowości, wyceny bieżącej i bilansowej oraz organizację i prowadzenie ksiąg rachunkowych),

• zasady ewidencji księgowej ze wskazaniem najczęściej występujących operacji gospodarczych na każdym z kont.

Publikacja zawiera komentarze oraz przykładowe ewidencje księgowe dla zdarzeń gospodarczych sprawiających najwięcej problemów w codziennej pracy służb księgowo-finansowych. Omówiono m.in. zasady ewidencji:

• zobowiązań na przełomie roku,

• zaliczek na koszty zagranicznych podróży służbowych.

Książka jest skierowana przede wszystkim do osób, które zawodowo zajmują się rachunkowością budżetową – kierowników jednostek, głównych księgowych, skarbników, księgowych i pracowników działów finansowo-księgowych sfery budżetowej.

 

Dr hab. Ewa Hellich – profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Instytut Rachunkowości w Kolegium Zarządzania i Finansów. Jest autorką wielu opracowań z zakresu rachunkowości finansowej, rachunku kosztów, rachunkowości jednostek sektora finansów publicznych. Jej naukowe zainteresowania koncentrują się na problemach standaryzacji rachunkowości i sprawozdawczości jednostek sektora finansów publicznych. W środowisku akademickim jest uznanym wykładowcą i promotorem wielu prac magisterskich. Pełni funkcję Sekretarza Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polce. Jako ekspert i konsultant współpracuje z RIO, NIK, urzędami administracji centralnej i samorządowej.

Dr Magdalena Giedroyć – adiunkt i kierownik Zakładu Rachunkowości Zarządczej w Instytucie Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych, magisterskich i licencjackich oraz koordynatorem programów specjalności międzykierunkowej SGH & CIMA.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.57 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 81,81

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 73,63 zł
(dla stałych klientów)
81,81 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
82,56 zł ibuk.pl
pdf
86,33 zł gandalf.com.pl
pdf
92,88 zł ravelo.pl
pdf
92,88 zł swiatebookow.pl
pdf
92,90 zł zinamon.pl
pdf
  61,92 zł
w programie Nexto Premium
98,04 zł nexto.pl
pdf
93,20 zł
(z kodem prom.)
103,20 zł woblink.pl
pdf
103,20 zł publio.pl
pdf
103,20 zł virtualo.pl
pdf
103,20 zł legimi.com

E-booki podobne do "Wzorcowy plan kont w kontekście polityki rachunkowości"