ISBN:9788365973764

Kopnij piłkę ponad chmury

Autor: Iwona Szelezińska

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 45%

Nepal to kraj u progu zmian, znajdujący się na rozstaju pomiędzy starym a nowym światem.
W reportażu Iwony Szelezińskiej spotykamy zmuszane do prostytucji ofiary handlu ludźmi, dzieci odratowane z więzienia, które urodziły się i wychowały w areszcie przy boku pozbawionych wolności matek, boginię-dziewicę zatopioną w religijnej tradycji, ludzi gór, dla których linia himalajskich szczytów stanowi granicę horyzontu. To książka o konsekwencjach patriarchatu i nieugiętego konserwatyzmu. A także opowieść o nepalskich kobietach i rodzącej się w nich sile.
Bohaterowie tej książki cenią wolność. Choć ich swoboda nie jest bezpośrednio ograniczona, nieustannie podlegają rygorom tradycyjnego świata, w którego wąskich ramach nie każdy ma szansę żyć całą pełnią. Autorka sprawdza, na ile jest możliwe nie tyle poszerzenie tych ram, ile całkowite wyjście poza nie, by żyć bez stygmatu i oddychać pełną piersią.

O Autorce:
IWONA SZELEZIŃSKA pochodzi z Sopotu, na studia wyjechała do Krakowa, gdzie na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończyła filologię indyjską i animację kultury. W trakcie studiów rok spędziła w New Delhi. Był to jej pierwszy bezpośredni kontakt z Indiami – niezwykle intensywne doświadczenie, które nadało kierunek jej późniejszej zawodowej ścieżce. Od 2007 roku pracuje jako pilot wycieczek po Turcji, Indiach i Nepalu. Jej wieloletnie, nie tylko służbowe, ale także prywatne podróże do tych krajów, zaowocowały serią reportaży na portalu CSPA (Centrum Studiów Polska–Azja), publikacjami na łamach „Gazety Wyborczej” (w „Dużym Formacie” i „Magazynie Świątecznym”) oraz w kilku magazynach podróżniczych. W 2011 roku ukończyła Polską Szkołę Reportażu. „Nepal. Kopnij piłkę ponad chmury” to jej debiut książkowy. Mieszka w Warszawie, choć znaczną część roku spędza w Azji. Organizuje autorskie wyjazdy do Indii i Nepalu w ramach własnego biura podróży MIEJSCA.

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 17.55 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.55 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 15.80 zł
(dla stałych klientów)
17.55 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19.90 zł virtualo.pl
mobi epub
24.24 zł litres.pl
mobi epub
24.88 zł vagabook.pl
mobi epub
25.39 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
27.12 zł ibuk.pl
mobi epub
27.42 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.39 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.14 zł
w programie Nexto Premium
29.67 zł nexto.pl
mobi epub
31.90 zł empik.pl
mobi epub
31.90 zł woblink.pl
mobi epub
31.91 zł publio.pl
mobi
25.50 zł zinamon.pl
epub
25.50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Kopnij piłkę ponad chmury"