ISBN:9788366005266

The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki

Autor: Dorota Konowrocka-Sawa

Wydawnictwo: Poradnia K

Oszczędzasz: 27%

W latach 20. XX wieku amerykańska firma United States Radium Corporation opatentowała i produkowała wyjątkowy jak na tamte czasy wynalazek: farbę świecącą w ciemności. Składnikiem odpowiedzialnym za ten efekt był radioaktywny rad. Nieświadome zagrożenia, pracownice fabryk wytwarzały pożądane przez klientów przedmioty, a po zakończeniu swojej zmiany same świeciły w ciemnościach. Kiedy po jakimś czasie zaczęły chorować, firma zignorowała wszelkie zawołania o pomoc i odszkodowania. Rozpoczęła się batalia z korporacją oraz walka o zdrowie i życie. Rozpętano w ten sposób jeden z największych skandali tego czasu w Ameryce.


Książka Kate Moore zawiera wyczerpującą faktografię. Autorka przywołuje głosy głównych bohaterek skandalu, powołuje się na wzruszające świadectwa – jednym zdaniem, historia ta chwyta za serce. I mimo że od tamtej afery minęło niemal sto lat, temat jest nadal aktualny w świecie, w którym prawa pracownicze i prawa kobiet są niezmiennie przedmiotem dyskusji.


Książka - laureatka Goodreads Choice Awards Best History & Biography, bestseller New York Timesa, USA Today, Wall Street Journal i Amazon Charts.


To jest nie tylko ważna część historii, ale przede wszystkim wciągająca książka, która chwyta za serce i motywuje do działania. Trzeba przeczytać.

– Rachel Ignotofsky, autorka książki Kobiety i nauka. One zmieniły świat


Moore rzuca nowe światło na mroczny rozdział historii pracy w Ameryce: radowe dziewczyny, męczennice okrutnego przymierza handlu i nauki, w opowieści autorki dostają drugie życie

– Megan Marshall, zdobywczyni nagrody Pulitzera za biografię Margaret Fuller: A New American Life


Poparte znakomitym researchem dzieło Moore uderza przejrzystością i współczuciem, które powodują, że bohaterki i ich walka stają nam przed oczami jak żywe... Książkę koniecznie muszą przeczytać wszyscy zainteresowani historią Ameryki i kobiet, a także prawem, zdrowiem i bezpieczeństwem

– Library Journal


O autorce


Kate Moore jest autorką bestsellerów New York Timesa z ponad dziesięcioletnią praktyką pisarską. Realizuje się w wielu gatunkach, między innymi wspomnieniach, biografiach i powieściach historycznych. W 2015 roku wyreżyserowała docenioną przez krytyków i publiczność sztukę o radowych dziewczętach zatytułowaną „Promienne życiorysy”. Mieszka w Wielkiej Brytanii.


Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 32.63 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32.63 zł gandalf.com.pl
mobi epub
35.09 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 31.58 zł
(dla stałych klientów)
35.09 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35.99 zł inverso.pl
mobi epub
38.24 zł ibuk.pl
mobi epub
38.41 zł empik.pl
mobi epub
38.41 zł swiatebookow.pl
mobi epub
38.41 zł virtualo.pl
mobi epub
40.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  26.99 zł
w programie Nexto Premium
41.84 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
44.99 zł legimi.com
mobi epub
44.99 zł woblink.pl
mobi epub
44.99 zł litres.pl
mobi epub
44.99 zł publio.pl

Dorota Konowrocka-Sawa - inne e-booki

E-booki podobne do "The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki"