ISBN:9788366140349

Mnich. Historia życia, którego nie było

Autor: Tadeusz Bartoś

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 55%

Jan ma dwadzieścia lat i postanawia wszystko zostawić. Porzuca studia, rodzinę, znajomych, pakuje do plecaka kilka najpotrzebniejszych rzeczy i odchodzi. Chce być radykalny. Rozpiera go duma z decyzji porzucenia wszystkiego. Chce rozstrzygnąć ostatecznie o swoim losie, ulokować siebie po dobrej stronie świata, ofiarując Bogu wszystko – zostać mnichem, nieść dobro i pomoc. Wstępuje do klasztoru kartazów i zmienia imię na Benedykt.
Rzeczywistość nie jest jednak równie czysta jak przekonania młodego duchownego. Widzi wokół siebie narastającą pustkę wewnętrzną, wydrążenie z życia, które znajduje religijne uzasadnianie w teoriach teologicznych i mistycznych.
Tadeusz Bartoś – w swojej pierwszej powieści – opisuje bohatera od początku jego drogi w katolickim zakonie, ukazuje sposoby zaangażowania, czy może raczej „wkręcenia” go w tryb życia, postrzegania świata, który jest tak dominujący, że nie znajduje alternatywy – jawi się jako jedyny znany, a przez co też jedyny słuszny. Opisuje także kolosalne rozczarowanie. Proces przenikania do świadomości Benedykta elementów krytycznych, kwestionujących totalną, przytłaczającą prawdę religijnego uwiedzenia. Drogę do postanowienia, aby opuścić tę destrukcyjną, manipulacyjną, zamkniętą grupę religijną.

O Autorze:
TADEUSZ BARTOŚ – filozof, wykładowca akademicki, autor książek o filozofii i o religii. W filozofii interesuje go historia myśli metafizycznej, widzianej zwłaszcza z perspektywy jej przezwyciężenia w pismach Fryderyka Nietzschego i Martina Heideggera. W publicystyce społecznej koncentruje uwagę na społecznych uwarunkowaniach funkcjonowania Kościoła katolickiego. Bada krytycznie doktrynę chrześcijańską, jej wpływ na funkcjonowanie społeczności religijnych. Opublikował szereg książek, między innymi „Jan Paweł II. Analiza krytyczna”, „Wolność równość, katolicyzm”, „Koniec prawdy absolutnej. Tomasz z Akwinu w epoce późnej nowoczesności”. Jedenaście lat temu opuścił zakon dominikanów.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 13.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
13.90 zł woblink.pl
mobi epub
od 15.30 zł
(dla stałych klientów)
17.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
20.15 zł publio.pl
mobi epub
23.25 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
24.61 zł ebuczek.pl
mobi epub
25.97 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26.27 zł ibuk.pl
mobi epub
27.50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  15.50 zł
w programie Nexto Premium
28.83 zł nexto.pl
mobi epub
30.90 zł litres.pl
mobi epub
31.00 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.00 zł legimi.com
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl
mobi
24.70 zł zinamon.pl
epub
24.70 zł zinamon.pl

Tadeusz Bartoś - inne e-booki

E-booki podobne do "Mnich. Historia życia, którego nie było"