ISBN:9788366140448

Pobudzeni

Autor: Randi Hutter Epstein

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 50%

W pełnej fascynujących niuansów, opisów badań naukowych i zabawnych anegdot książce zostali sportretowani najważniejsi naukowcy stojących za rewolucyjnymi odkryciami na temat równowagi hormonalnej w organizmie człowieka, a także szarlatani, którzy proponowali absurdalne kuracje. Epstein skupia się na ludziach: lekarzu, który w latach 20. XX wieku propagował wazektomię jako niezawodną metodę zwiększania libido, studentce medycyny, która dwadzieścia lat później odkryła hormon hCg informujący o ciąży, oraz matce, która zbierała przysadki mózgowe zmarłych, by za pomocą wydobytego z nich hormonu wzrostu leczyć swojego syna. Przy okazji autorka przybliża funkcje takich hormonów jak leptyna, oksytocyna, estrogen czy testosteron.
„Pobudzeni” to pasjonująca i szokująca opowieść o historii endokrynologii i niektórych najważniejszych odkryciach medycyny.

„Imponująca, cudowna historia, utkana z seksu, cierpienia, neurologii, biologii, medycyny i odkrywania samego siebie. Książka Randi Hutter Epstein pobudza wyobraźnię, a jednocześnie ją uspokaja” – Siddhartha Mukherjee, autor „Cesarza wszech chorób. Biografii raka”

O Autorce:
Randi Hutter Epstein jest dziennikarką medyczną, wykładowczynią na Uniwersytecie Yale i w szkole dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia. Zdobyła licencjat na Uniwersytecie w Pensylwanii, gdzie studiowała historię i socjologię naukową, tytuł magistra obroniła na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia, a doktorat na wydziale medycyny Uniwersytetu Yale. Ukończyła także kierunek zdrowie publiczne na Uniwersytecie Columbia. Publikuje m.in. w czasopismach „New York Times”, „Washington Post”, „Daily Telegraph” i „Guardian”. Jest autorką książki „Get Me Out: A History of Childbirth from the Garden of Eden to the Sperm Bank”. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i czworgiem dzieci.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 17.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.13 zł ibuk.pl
mobi epub
28.72 zł sensus.pl
mobi epub
28.72 zł septem.pl
mobi epub
od 25.85 zł
(dla stałych klientów)
28.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28.72 zł vagabook.pl
mobi epub
29.80 zł litres.pl
mobi epub
30.12 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.95 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35.90 zł empik.pl
mobi epub
35.90 zł virtualo.pl
mobi epub
35.90 zł publio.pl
mobi epub
  21.54 zł
w programie Nexto Premium
35.90 zł nexto.pl
epub
35.90 zł
(z kodem prom.)
17.95 zł woblink.pl
mobi
28.70 zł zinamon.pl
epub
28.70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Pobudzeni"