ISBN:9788366140462

Święte gry

Autor: Vikram Chandra

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 35%

Sartadź Singh najlepsze lata ma już za sobą. Jest czterdziestokilkuletnim rozwiedzionym policjantem, cynicznym, bez perspektyw zawodowego rozwoju. Jednak gdy dowiaduje się, że w mieście przebywa jeden z najbardziej nieuchwytnych przywódców mafijnego półświatka, Ganeś Gaitonde, a kryjówka, w której się zabarykadował, jest szczelnie otoczona przez policję, zaczyna wierzyć w odmianę losu. Ale Gaitonde popełnia samobójstwo, zostawiając masę brudnych pieniędzy i więcej pytań niż odpowiedzi. Choć oficjalnie sprawa zostaje zamknięta, na polecenie służb wywiadowczych Sartadź zaczyna dociekać przyczyn owego samobójstwa. Ślady prowadzą go w głąb ciemnych podziemi metropolii, w świat przestępczości zorganizowanej i powszechnej korupcji.
„Święte gry” – nie bez powodu przyrównywane do światowego bestsellera „Shantaram” – ukazały się w kilkunastu krajach. Powieść uzyskała nominację do National Book Award i została wyróżniona Salon Book Award i indyjską Hutch Crossword Book Award.

„Tak samo jak trudno ją wziąć do ręki, tak samo trudno ją odłożyć” – „New York Times Book Review”

„Chandra doskonale wie, kiedy łamać reguły, a kiedy się do nich stosować” – „Los Angeles Times”

„Ambitna i napisana z rozmachem. Łączy zalety dziewiętnastowiecznej powieści i współczesnego kryminału” – „Elle”

O Autorze:
VIKRAM CHANDRA – uważany za jednego z czołowych pisarzy indyjskich, jest absolwentem Pomona College, gdzie z wyróżnieniem ukończył kierunek pisania kreatywnego. Studiował też na wydziale filmoznawstwa Columbia University, gdzie w uczelnianej bibliotece natknął się na autobiografię legendarnego XIX-wiecznego żołnierza znanego pod pseudonimem „Sikander”. Historia ta zainspirowała go do napisania powieści „Red Earth and Pouring Rain”, która została przyjęta z wielkim uznaniem w środowisku krytyków, zdobywając jednocześnie dwie prestiżowe nagrody: Commonwealth Writers Prize for Best First Book oraz David Higham Prize for Fiction.
Zbiór opowiadań „Miłość i tęsknota w Bombaju” odniósł równie spektakularny sukces, bijąc rekordy popularności w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Vikram Chandra obecnie stara się dzielić swój czas pomiędzy Bombaj a Berkeley w Kalifornii, gdzie wykłada pisanie kreatywne.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 29.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.90 zł empik.pl
mobi epub
32.60 zł litres.pl
mobi epub
34.43 zł ibuk.pl
mobi epub
36.26 zł vagabook.pl
mobi epub
36.27 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 33.05 zł
(dla stałych klientów)
36.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.47 zł gandalf.com.pl
mobi epub
40.85 zł swiatebookow.pl
mobi epub
41.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
43.60 zł publio.pl
mobi epub
  27.54 zł
w programie Nexto Premium
43.61 zł nexto.pl
mobi epub
45.90 zł woblink.pl
mobi epub
45.90 zł virtualo.pl
mobi
36.70 zł zinamon.pl
epub
36.70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Święte gry"