ISBN:9788366140875

Nieposłuszeństwo

Autor: Naomi Alderman

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 25%

Ronit jest doradczynią finansową, mieszka w Nowym Jorku. Kiedy umiera jej ojciec, szanowany rabin, Ronit nie może dłużej uciekać od przeszłości i wraca do ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej w Londynie, gdzie dorastała…
Ronit w rodzinnych stronach czuje się wyobcowana. Jej ojciec na swego następcę wybrał bratanka Dovida. Dovid ożenił się z Esti, która kilkanaście lat wcześniej towarzyszyła Ronit w poszukiwaniu tożsamości seksualnej. Teraz jednak dzieli je przepaść.
W powieści przeplatają się dwa głosy. Jeden z nich to narracja Ronit, bezpośredniej i zadziornej czarnej owcy, która wyrwała się z konserwatywnej rodziny. Drugi mógłby należeć do Esti – pokornej, pogodzonej ze swoim losem, starającej się sprostać oczekiwaniom i w tradycji odnaleźć spełnienie. Opowieść o żydowskich zwyczajach staje się pretekstem do rozważań o sprawach uniwersalnych: słowie i milczeniu, wolności i obowiązku, buncie i pokorze, szczęściu i miłości, wreszcie – o religijności. Alderman unika społecznych i psychologicznych uproszczeń, opisuje tradycje ortodoksyjnych żydów z czułością i szacunkiem dla punktów widzenia obu bohaterek. Obraz tej społeczności nie jest tu ani arkadią, ani ciemnogrodem tłamszącym wolność jednostki. Ta powieść to głos sprzeciwu wobec hermetycznej ortodoksji, ale w obronie świadomości religijnej.

„Zabawna, czuła i wnikliwa” – „Guardian”

„Wspaniała powieść… bogata, odkrywcza i fascynująca” – „Sunday Times”

O Autorze:
NAOMI ALDERMAN wychowała się w Hendon, ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej w Londynie. „Nieposłuszeństwo” to jej debiutancka powieść, nagrodzona prestiżową Orange Award for New Writers. Zekranizował ją Sebastian Lelio, a w rolach głównych wystąpiły Rachel Weisz i Rachel McAdams. Najnowsza powieść Alderman – „Siła” (Marginesy 2018), zdobyła Bailey’s Women Prize for Fiction i tytuł najważniejszej książki roku m.in. „ New York Timesa”, „Los Angeles Timesa”, „Washington Post”, „Entertainment Weekly”. Trwają prace nad przeniesieniem jej na ekrany telewizyjne.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 23.25 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.25 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
24.61 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 22.25 zł
(dla stałych klientów)
24.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.97 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26.27 zł ibuk.pl
mobi epub
27.50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  18.60 zł
w programie Nexto Premium
28.83 zł nexto.pl
mobi epub
30.90 zł woblink.pl
mobi epub
30.90 zł litres.pl
mobi epub
31.00 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.00 zł legimi.com
mobi epub
31.00 zł publio.pl
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl
mobi
24.70 zł zinamon.pl
epub
24.70 zł zinamon.pl

Naomi Alderman - inne e-booki

E-booki podobne do "Nieposłuszeństwo"