ISBN:9788366147102

Dobrze nastrojone miasto. Czego współczesna nauka, pradawne cywilizacje i ludzka natura mogą nas nauczyć o przyszłości życia w miastach

Autor: Jonathan F.P. Rose

Wydawnictwo: Karakter

Oszczędzasz: 30%

Przed ludzkością stoją dziś wielkie wyzwania: ocieplenie klimatu, wyczerpywanie zasobów, zwiększające się nierówności ekonomiczne. W połowie XXI wieku na Ziemi będzie żyło prawie 10 miliardów ludzi, z czego 80 procent w miastach. Nic więc dziwnego, że to właśnie w miastach rozegra się batalia o przyszłość globu.
Odwołując się do historii cywilizacji oraz dzisiejszej sytuacji wielu miast, a także przytaczając dziesiątki przykładów z całego świata, autor przedstawia tu swoją wizję idealnego, to znaczy doskonale zharmonizowanego, miasta. Opiera się ona na pięciu podstawowych założeniach, którymi są:– spójność, – kołowość, – odporność, – wspólnota, – współczucie. Na ich podstawie Rose proponuje konkretne rozwiązania dotyczące między innymi infrastruktury, ekologii oraz budowania relacji społecznych. Dzieli się tu nie tylko rozległą wiedzą teoretyczną i doświadczeniami, ale też muzyczną pasją, która pomaga mu znajdować ciekawe analogie i trzymać rytm.

O Autorze:
Jonathan F.P. Rose (ur. 1952) przy współpracy władz miejskich oraz organizacji pozarządowych planuje i buduje ekologiczne, przystępne budynki mieszkalne dla osób o zróżnicowanych dochodach, a także ośrodki kultury, placówki zdrowotne i instytucje edukacyjne. Doceniany za tworzenie osiedli o wręcz terapeutycznym wpływie na mieszkańców i okolicę, jest jednym z czołowych amerykańskich myślicieli zajmujących się integracją środowiskowych, społecznych i ekonomicznych rozwiązań problemów, jakie stoją przed współczesnymi miastami. Projekty Rose'a w ramach założonej przez niego firmy inwestycyjno-dewelopersko-planistycznej The Jonathan Rose Companies otrzymały nagrody wielu instytucji, w tym Urban Land Institute, American Institute of Architects, American Planning Association i National Trust for Historic Preservation. Wraz z Dianą Calthorpe Rose założył Garrison Institute i opracował program Climate, Mind and Behavior.
Jest także producentem muzycznym i filantropem. Założył m.in. Gramavision Records, wydając płyty takich artystów, jak: Taj Mahal, Kronos Quartet czy John Scofield.

Najlepsza cena: Karakter
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 27.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27.30 zł karakter.pl
mobi epub
31.49 zł inverso.pl
mobi epub
31.72 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32.37 zł litres.pl
mobi epub
33.15 zł ibuk.pl
mobi epub
35.49 zł swiatebookow.pl
mobi epub
35.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23.40 zł
w programie Nexto Premium
36.27 zł nexto.pl
mobi epub
39.00 zł septem.pl
mobi epub
39.00 zł woblink.pl
mobi epub
od 35.10 zł
(dla stałych klientów)
39.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.00 zł publio.pl

E-booki podobne do "Dobrze nastrojone miasto. Czego współczesna nauka, pradawne cywilizacje i ludzka natura mogą nas nauczyć o przyszłości życia w miastach"