ISBN:9788366177727

Drogi wędrownych doradców

Autor: Piotr Plebaniak

Wydawnictwo: Fronda

Oszczędzasz: 0%

Dwa i pół tysiąca lat temu wędrowni doradcy, tacy jak Konfucjusz czy autor „Sztuki wojny” Sun Zi podróżowali od dworu do dworu wojujących władców, oferując im swoją wiedzę i pomysły na rządzenie państwem. Był to czas bezustannych wojen i chaosu. Ale właśnie dzięki wędrownym doradcom był to też okres bezprecedensowego postępu myśli i cywilizacji.
Choć pracowali dla sławy i satysfakcji, ich kolektywny wysiłek umożliwił powstanie potężnych imperiów. W kolejnych stuleciach wędrowni doradcy stali się klasą merytokratów, których metody zarządzania państwem były inspiracją m.in. dla władców Prus, najprężniejszego organizmu XIX-wiecznej Europy.
„Gdy różne wami kierują zasady, to jedną drogą nie dacie iść rady”, radzi Konfucjusz. Ta i inne maksymy oraz cytaty, opatrzone komentarzem autora książki tworzą bardzo nietypowy zbiór maksym i sentencji. Opowiada on o ludziach, którzy stworzyli fundament chińskiej cywilizacji: o ich rewolucyjnych pomysłach, porażkach i dumnie zrealizowanych dziełach.
Ta książka to również studium sztuki zarządzania państwem i podwładnymi… ale też poradnik doprowadzania do pionu własnego szefa lub władcy.
Ale masz też w rękach bardzo nietypowy podręcznik historii Chin, pisany pod dyktando przemyśleń i wglądu autora oraz inspirującej myśli Willa Duranta:

„Cywilizacja jest strumieniem z brzegami. Strumień jest czasem wypełniony krwią ludzi zabijających, kradnących, krzyczących i robiących to, co historycy zazwyczaj zapisują. Tymczasem na brzegach, niezauważeni, ludzie budują domy, kochają, wychowują dzieci, śpiewają piosenki, piszą wiersze, a nawet pobielają posągi. Historia cywilizacji jest tym, co wydarzyło się na brzegach”…

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 36.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
36.00 zł litres.pl
mobi epub
38.40 zł inverso.pl
mobi epub
42.72 zł swiatebookow.pl
mobi epub
43.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  28.80 zł
w programie Nexto Premium
44.64 zł nexto.pl
mobi epub
45.59 zł publio.pl
mobi epub
48.00 zł ibuk.pl

Piotr Plebaniak - inne e-booki

E-booki podobne do "Drogi wędrownych doradców"