ISBN:9788366232143

Sztuka ze społecznością

Autor: Opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Oszczędzasz: 30%

Co to za czynność: wrzucać „piasty” do „bergerów” w fabryce traktorów Ursus? Co wydarzyło się w na szczecińskiej Platerøwce i jaki związek ma z tym kafkowska „dziura Babel”? Co robią indonezyjscy artyści, gdy praktykują nongkrong i jak dzięki temu stawiają opór kapitalizmowi? Działania artystyczne ze społecznościami odkrywają niezwykłe, pobudzające i otwierające światy doznań oraz emocji. Sztuka ze społecznością jest podróżą do wnętrza niepokoju.

W książce Sztuka ze społecznością na te i inne fascynujące pytania odpowiadają czołowi praktycy i badacze działań artystycznych nastawionych na współpracę z lokalnymi społecznościami.

Punktem wyjścia do zaproponowanego tu projektu sztuki jest realizowane od 2011 roku przez redaktorki i redaktora książki wielowątkowe przedsięwzięcie artystyczne ze społecznością warszawskiej dzielnicy Ursus. Służy ono za przypadek, mogący sugestywnie przedstawić podejście do sztuki, zaprezentowane w książce. Ścisły związek pomiędzy teorią i praktyką artystyczną stanowił również jedno z najważniejszych kryteriów doboru autorów i autorek publikowanych w książce wypowiedzi.

Sztuka ze społecznością rekonstruuje tradycję tego typu podejścia do praktyk artystycznych, dostarcza ich współczesnych przykładów oraz analizuje je pod kątem oddziaływania społecznego na lokalną rzeczywistość poprzez sztukę. Książka stanowić ma „podręcznik” – być czymś, co zawsze ma się pod ręką, by poszukać wiedzy, inspiracji, motywacji i wsparcia w uprawianiu sztuki ze społecznością.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 24.43 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.43 zł litres.pl
mobi epub
27.92 zł septem.pl
mobi epub
27.92 zł ibuk.pl
mobi epub
28.30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29.32 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.67 zł vagabook.pl
mobi epub
  17.87 zł
w programie Nexto Premium
29.79 zł nexto.pl
mobi epub
34.90 zł empik.pl
mobi epub
34.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 31.41 zł
(dla stałych klientów)
34.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.90 zł publio.pl
mobi
31.40 zł zinamon.pl
epub
31.40 zł zinamon.pl

Opracowanie zbiorowe - inne e-booki

E-booki podobne do "Sztuka ze społecznością"