Fenek znajduje w ogrodzie smakowicie wyglądające kuleczki. Przekonany, że to porzeczki, szybciutko je zjada. Owoce okazują się jednak bardzo gorzkie, a chłopca zaczyna boleć brzuszek. Czy pan doktor Sowa pomoże naszemu bohaterowi?

Nie ma to jak zabawa na świeżym powietrzu! Najlepiej we własnym ogródku lub w parku, wśród drzew i rozmaitych krzewów. Czy zdajcie sobie sprawę, żę niektóre z roślin mogą być niebezpieczne dla człowieka? To bardzo ważne, aby wiedzieć, na które z nich należy uważać i co należy zrobić, kiedy spotka kogoś przygoda tak przykra, jak przytrafiło się to Fenkowi. Przekonajcie się sami, co się wydarzyło tym razem!

 

Dzięki tej książeczce dziecko:

  • dowie się, że nie wolno zrywać i zjadać roślin, których nie znamy,
  • pozna, jakie mogą być konsekwencje takiego zachowania,
  • pozna kilka popularnych roślin, które są trujące,
  • dowie się, w jakiej porze roku owocują porzeczki.

Poza dostosowaną do wieku dzieci treścią i pięknymi, kolorowymi ilustracjami, książeczka zawiera dodatkowo:

  • pytania sprawdzające znajomość treści,
  • pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem po przeczytaniu książeczki,
  • wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych.

Wiemy, że czasem wygodniej posłuchać bajki, sięgnijcie zatem po audiobook na storytel (klik!).

Nasze bajki to idealny sposób na przyjemne, ale i efektywne spędzenie czasu z maluchem.

To nie tylko bajka „do poduszki”, ale coś o wiele więcej.

Nie tylko książeczka do jednorazowego przeczytania, a pomoc edukacyjna i wychowawcza.

A jeśli chcesz rozwinąć pracę z książeczką jeszcze bardziej, skorzystaj z dostosowanych do książeczek scenariuszy zajęć wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami. Staną się one wspaniałą pomocą zarówno dla nauczycieli przedszkoli, jak i rodziców.

Pobierz bezpłatne materiały:

Scenariusze zajęć dostosowane do serii „Bezpieczeństwo” ułatwią rodzicom, nauczycielom, pedagogom zadanie nauczenia maluchów podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym naukę numeru alarmowego i tego, jak i kiedy go używać. Scenariusze do 4 tytułów serii „Bezpieczeństwo” mają w sumie 58 stron! Dużo cennej pomocy. Przebieg scenariusza zaczyna się od lektury książeczki wraz z pytaniami, które zamieszczamy na każdej stronie z tekstem. Ponadto przedszkolaki m. in. będą odgrywać scenki w różnych sytuacjach (do scenek możecie też wykorzystać pacynki Fenka i Maksa), wykonają pracę plastyczną z numerem alarmowym w roli głównej czy też wykonają telefony z plastikowych kubeczków i sznurka.

Karty pracy związane z tematem „Bezpieczeństwo” pozwolą m. in. na ćwiczenie spostrzegawczości, małej motoryki i umiejętności matematycznych. Wśród nich znajdziecie zadania na odnajdywanie różnic między ilustracjami, dopasowywanie cienia do obrazków, a także ćwiczenia z rysowania po śladzie. Wypróbuj, karty są bezpłatne – możesz pobrać komplet, a wydrukować te, które spodobają się Wam najbardziej.

Kolorowanki z ulubionymi bohaterami można wykorzystać, gdzie Wam się tylko podoba. Świetnie sprawdzą się np. podczas pogadanki na temat bezpieczeństwa. Możecie zacząć od prostej kolorowanki pt. „Bezpiecznie na drodze” czy „Spotkanie z policjantem” lub też sięgnąć po kolorowankę z kodem pt. „Zamek z pisaku”. Sprawdźcie, która Wam spodoba się najbardziej.