Miasto uśpionych kobiet

Autor: Gyula Krúdy

Wydawnictwo: PIW

Oszczędzasz: 25%

 

Gyula Krúdy doczekał się miana pisarza pisarzy. Jak wyliczył współczesny prozaik i historyk literatury – ośmiu na dziesięciu pisarzy węgierskich kocha Krúdyego. Światowa recepcja jego twórczości z roku na rok jest coraz szersza. Jego nowele i niektóre powieści przełożono na wiele języków.

Prezentowany polskiemu czytelnikowi tom wspaniałych krótkich próz domaga się uwagi. Uniwersum, jakie wyłania się z tej prozy, współistnieje ze światem Brunona Schulza: oba światy nawadniane są silnym autobiografizmem, znajdujemy tu wątki erotyczne, surrealistyczne przekształcenia, nawraca topos małego miasteczka z jego „drętwiącą nudą” i charakterystycznymi postaciami osadzonymi w zmitologizowanej przestrzeni rynku, gospody, cukierni, szkoły tańca, domu uciech.

 

Oprócz opowiadań w tomie znalazła się garść tekstów publicystycznych, które pokazują, że Krúdy nigdy nie przestawał być lirykiem, ale też ilustrują tak znamienne dla jego pisarstwa przenikanie się materii rzeczywistości z materią fikcji literackiej.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 25,99

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25,99 zł ibuk.pl
mobi epub
28,31 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 26,51 zł
(dla stałych klientów)
29,45 zł ebookpoint.pl
mobi epub
32,92 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  20,79 zł
w programie Nexto Premium
34,65 zł nexto.pl
mobi epub
34,65 zł publio.pl
mobi epub
40,59 zł virtualo.pl
mobi
31,20 zł zinamon.pl
epub
31,20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Miasto uśpionych kobiet"