ISBN:9788366275270

Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz

Autor: Justyna Sobolewska, Anna Dziewit-Meller

Wydawnictwo: OsnoVa

Oszczędzasz: 17%

„«Stówka» to absolutnie subiektywny wybór książek najważniejszych dla nas obu. Ale wybór ten jest rozłączny. Bo przecież choć piszemy tę książkę razem, to czytałyśmy w swoim życiu trochę inne rzeczy. Między nami jest prawie dziesięć lat różnicy, wychowywałyśmy się w różnych miejscach, a do literatury dochodziłyśmy na nieco odmienne sposoby.” – piszą we wstępie książki autorki, zapraszając czytelnika w literacką podróż.
Anna Dziewit-Meller i Justyna Sobolewska wybrały po 50 najważniejszych dla siebie lektur, począwszy od książek z czasów dzieciństwa. „Dużo czasu zajmowało nam zastanawianie się nad tym, do których książek z dawnych lat dobrze jest wracać, a które już w nas nie grają. «Zbójnik Ondraszek» czy «Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek»? Obie okazały się strzałem w dziesiątkę, podobnie Astrid Lidngren, którą znajdziecie w tekstach nas obu!” – piszą autorki.
To właśnie te pierwsze literackie wspomnienia prowokowały dyskusje o książkach wybieranych w latach późniejszych, w czasie dorastania, pierwszego zakochania, pierwszych podróży.
Na książkę składa się sto felietonów, które publikowane naprzemiennie czasami się ze sobą zazębiają, przenikają, a czasem wręcz przeciwnie – zupełnie rozmijają. Autorki, mimo że prywatnie ze sobą zaprzyjaźnione, dokonywały przecież w życiu różnych literackich wyborów. „Praca nad tą książką to było także dla każdej z nas spotkanie ze sobą – tamtą czytelniczką sprzed lat, dziewczyną, której życie wewnętrzne jakoś kształtowała literatura” – piszą autorki.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 33.04 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 29.74 zł
(dla stałych klientów)
33.04 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35.96 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  23.94 zł
w programie Nexto Premium
37.11 zł nexto.pl
mobi epub
37.91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
37.91 zł publio.pl
mobi epub
39.90 zł empik.pl
mobi epub
39.90 zł virtualo.pl
mobi epub
39.90 zł ibuk.pl

Justyna Sobolewska - inne e-booki

Anna Dziewit-Meller - inne e-booki

E-booki podobne do "Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz"