ISBN:9788366335288

Matki i córki

Autor: Ałbena Grabowska

Wydawnictwo: Marginesy

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez mężczyzn kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się, jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Próbuje poznać przeszłość, ale co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń, kłamstw i przeinaczeń. Czy wystarczy oswoić własną historię, żeby przezwyciężyć strach przed bliskością?
Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie.

„Zostałam porwana przez historię czterech kobiet: prababki, babki, matki oraz córki. Ciąży nad nimi stara klątwa. Każda z nich ukrywa prawdę o swojej przeszłości. «Matki i córki» to niesamowita, wzruszająca podróż w czasie. Smutno mi było rozstawać się z bohaterkami” – Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka cyklu „Kwiat Paproci”

O Autorce:
Ałbena Grabowska (ur. 1971) – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolożka z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych i dzieci. Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała już książkę non-fiction („Tam, gdzie urodził się Orfeusz”), sagę („Stulecie Winnych” – na podstawie której powstał popularny serial emitowany przez TVP), kryminał („Ostatnia chowa klucz”), książki przygodowe dla dzieci (cykl „Julek i Maja”), bajkę terapeutyczną („O małpce, która spadła z drzewa”), powieści psychologiczne („Coraz mniej olśnień”, „Lady M.”, „Lot nisko nad ziemią”), cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski („Alicja w Krainie Czasów”), dystopię dla młodzieży („Nowy świat”) oraz powieść obyczajową z wątkiem kryminalnym („Kości proroka”). Mieszka z trójką dzieci oraz trzema kotami w Brwinowie.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 15.45 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
15.45 zł woblink.pl
mobi epub
15.83 zł empik.pl
mobi epub
24.61 zł ebuczek.pl
mobi epub
24.72 zł septem.pl
mobi epub
24.72 zł sensus.pl
mobi epub
od 22.25 zł
(dla stałych klientów)
24.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24.72 zł ibuk.pl
mobi epub
25.37 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
28.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  18.60 zł
w programie Nexto Premium
28.83 zł nexto.pl
mobi epub
29.44 zł publio.pl
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl
epub
23.48 zł litres.pl
mobi
24.70 zł zinamon.pl
epub
24.70 zł zinamon.pl

Ałbena Grabowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Matki i córki"