ISBN:9788366335899

Dom ptaków

Autor: Eva Meijer

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 22%

Len Howard uznano za ekscentryczkę, gdy w 1938 roku, w wieku 44 lat, porzuciła karierę skrzypaczki i zamieszkała na wsi w Sussex, aby studiować życie ptaków. Ale to tam napisała dwa międzynarodowe bestsellery i zadziwiła świat obserwacjami sikorek, rudzików i wróbli.
Miłość do ptaków podsycał w Len charyzmatyczny ojciec poeta, który nie potrafił przejść obojętnie obok rannego ptaka. Energiczna i wrażliwa dziewczyna, najmłodsza z czworga rodzeństwa w bogatej, kulturalnej rodzinie, chciała samodzielności. Lecz kiedy w Londynie stała się sławna, a jej kariera nabrała tempa, tęskniła za oswojoną wroną bardziej niż za rodziną. Len doświadczała miłości i przyjaźni, ale żaden związek nie zbliżył się do więzi, którą tworzyła później z ptakami. Budki lęgowe pokrywały ściany jej domu wewnątrz i na zewnątrz. Ptaki siedziały jej na głowie i na ramionach. Uczyła się ich i dokonywała muzycznych transkrypcji ich pieśni.
Eva Meijer natknęła się na prace upartej badaczki, które wyprzedzały swoją epokę i niesłusznie popadły w zapomnienie. W „Domu ptaków” szuka motywów, które kierowały Len Howard. Co sprawiło, że radykalnie zmieniła życie i odsunęła się od rodziny? Co życie bogatek mówi nam o człowieku? I czy można odciąć się od oczekiwań innych wobec siebie? A także co to znaczy mieć gdzieś swój dom?

„ Eva Meijer, która jako filozofka specjalizowała się w badaniu języka zwierząt, za pomocą nastrojowych obrazów wystawia Len Howard pomnik.
VPRO Gids

„Zasługą Evy Meijer jest to, że człowiek całkowicie utożsamia się z Howard, a jej pasję czyni swoją. To nie ona jest dziwaczką – dziwakami są ludzie bez ptaków” – Tzum

O Autorce:
EVA MEIJER (ur. 1980) jest pisarką, filozofką, artystką plastyczką, autorką tekstów piosenek, a zarazem ich wykonawczynią. Jej dwie wcześniejsze powieści, „Het schuwste dier” (Najpłochliwsze zwierzę, 2011) oraz „Dagpauwoog” (Rusałka pawik, 2013), zostały przyjęte z entuzjazmem, podobnie jak jej praca badawcza poświęcona komunikowaniu się zwierząt (Języki zwierząt, wydanie polskie w przygotowaniu). „Dom ptaków” ukazał się do tej pory w tłumaczeniu na język angielski, niemiecki i turecki. W przygotowaniu są przekłady na arabski, chiński, francuski oraz szwedzki.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 24.16 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21.74 zł
(dla stałych klientów)
24.16 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24.61 zł ebuczek.pl
mobi epub
24.61 zł ebuczek.pl
mobi epub
25.66 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26.27 zł ibuk.pl
mobi epub
27.50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
28.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
30.90 zł litres.pl
mobi epub
30.90 zł woblink.pl
mobi epub
31.00 zł empik.pl
mobi epub
31.00 zł publio.pl
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl
mobi
24.70 zł zinamon.pl
epub
24.70 zł zinamon.pl

Eva Meijer - inne e-booki

E-booki podobne do "Dom ptaków"