ISBN:9788366360020

Leonardo da Vinci

Autor: Walter Isaacson

Wydawnictwo: Insignis

Oszczędzasz: 56%

Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy – pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi.

Spod pędzla Leonarda wyszły dwa najsłynniejsze obrazy w historii malarstwa: Ostatnia Wieczerza i Mona Lisa. On sam uważał się jednak nie tylko za malarza, ale też za naukowca i inżyniera. Z pasją graniczącą niekiedy z obsesją prowadził nowatorskie badania nad anatomią człowieka, skamieniałościami, ptakami, maszynami latającymi, botaniką, geologią i sztuką projektowania broni. Niezwykła umiejętność łączenia nauk humanistycznych i przyrodniczych – której symbolem stał się Człowiek witruwiański – uczyniła Leonarda jednym z najbardziej kreatywnych geniuszy w dziejach ludzkości.

Łączenie różnorodnych pasji, tak jak z upodobaniem robił to Leonardo, wciąż pozostaje najlepszym sposobem na rozbudzenie w sobie twórczej inwencji. Życiorys Leonarda – nieślubnego dziecka, homoseksualisty, mańkuta i wegetarianina, mającego problemy z koncentracją i ocierającego się czasem o herezję – to także najlepszy dowód na to, że outsider nie musi stać na straconej pozycji. Jego historia uświadamia nam, jak ważne jest, by nieustannie podsycać głód wiedzy, być gotowym do podawania jej w wątpliwość i mieć odwagę myśleć inaczej.

Za tak ludzki portret geniusza Isaacson zasługuje na wyrazy najwyższego uznania. „The Times”

Wiecznie głodny wiedzy, łatwo się rozpraszający, próżny, a przy tym wegetarianin. W znakomitej biografii Isaacsona Leonardo jest człowiekiem z krwi i kości. „The Sunday Times”

Niezwykle pouczający przewodnik po twórczym dorobku jednego z największych umysłów minionego tysiąclecia. „The Observer”

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 19.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.99 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
28.34 zł woblink.pl
mobi epub
35.99 zł inverso.pl
mobi epub
37.03 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  26.99 zł
w programie Nexto Premium
41.84 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
44.99 zł legimi.com
mobi epub
44.99 zł empik.pl
mobi epub
44.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 40.49 zł
(dla stałych klientów)
44.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
44.99 zł virtualo.pl
mobi epub
44.99 zł publio.pl
mobi epub
44.99 zł ibuk.pl

Walter Isaacson - inne e-booki

E-booki podobne do "Leonardo da Vinci"