Pamięć nieulotna

Autor: Edward Snowden

Wydawnictwo: Insignis

Stron: 450

Opłacalność: 3.69 zł/100 stron

Oszczędzasz: 55%

Książka, na którą czekało wielu. Prawda o Edwardzie Snowdenie i kulisach jego dramatycznej decyzji.

Ale również prawda o masowej inwigilacji i o tym, że z internetowych konsumentów staliśmy się internetowym towarem. Snowden, CIA, NSA. Od zafascynowanego technologią chłopca po amerykańskiego cyberszpiega. Od idyllicznego dzieciństwa po skomplikowaną dorosłość, która wstrząsnęła światem. To trzeba przeczytać.

W 2013 roku 29-letni wówczas Edward Snowden – były agent Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i pracownik kontraktowy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) – zaszokował świat, odchodząc z amerykańskiego wywiadu i ujawniając, że rząd Stanów Zjednoczonych w tajemnicy pracuje nad metodami przechwytywania i rejestrowania wszystkich rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych i e-maili.

Doprowadziłoby to do powstania systemu masowej inwigilacji na niesłychaną skalę, który umożliwiałby wgląd w prywatne życie każdej osoby na świecie. Sześć lat po tym głośnym wydarzeniu Snowden w swojej książce po raz pierwszy ujawnia, jak pomagał tworzyć ten system oraz jak ostatecznie kryzys sumienia pchnął go do trudnych życiowych decyzji.

Od sielankowych klimatów przedmieść przy obwodnicy Beltway, gdzie spędził dzieciństwo, po tajne przydziały z ramienia CIA i NSA – „Pamięć nieulotna” to wyjątkowe świadectwo błyskotliwego młodego człowieka, który dorastał w erze raczkującej ogólnoświatowej sieci, by potem stać się szpiegiem, sygnalistą, a w końcu – na wygnaniu – głosem sumienia internetu.

Pamięć nieulotna to książka napisana z pasją, żarliwością i bezlitosną szczerością; niezwykle ważna, bo opisująca nasze miejsce w świecie ery cyfrowej, niosącej wspaniałe możliwości i przerażające zagrożenia.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 16.61 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16.61 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
22.20 zł virtualo.pl
mobi epub
25.09 zł woblink.pl
mobi epub
25.90 zł empik.pl
mobi epub
29.52 zł publio.pl
mobi epub
31.37 zł ibuk.pl
mobi epub
31.37 zł litres.pl
mobi epub
31.72 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32.84 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 33.21 zł
(dla stałych klientów)
36.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  22.14 zł
w programie Nexto Premium
36.90 zł nexto.pl
mobi
33.20 zł zinamon.pl
epub
33.20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Pamięć nieulotna"