O książce „Ekstaza”; autor: Anna Gacek [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]:

- Debiut książkowy Anny Gacek – dziennikarki i prezenterki przez dwie dekady związanej z Programem 3 Polskiego Radia.
- Wspaniała muzyczna wędrówka po latach 90 XX wieku.
- Ebook (formaty epub i kindle mobi )„Ekstaza” to opowieść o kultowych postaciach popkultury ostatniej dekady XX wieku.
- Książka Anny Gacek należy do kategorii: kultura, sztuka, media – muzyka.

Seks, heroina i grunge. Supermodelki i trabanty. Laura Palmer, Courtney Love i Madonna. Jeremy i dziewczyny z teledysków Aerosmith. Kurt, Eddie, Layne, Chris i Andy. Axl i Bono. Seattle i Sub Pop. Koszule w kratę i martensy. MTV Unplugged i Beavis i Butt-head. Pokolenie X i Samotnicy.

Anna Gacek w szerokim kontekście – obejmującym politykę, gospodarkę, kulturę, społeczeństwo i historię – zatrzymuje kilkadziesiąt niezapomnianych momentów popkultury. To opowieść pełna anegdot i mało znanych faktów.

Ebook „Ekstaza” Anny Gacek to więcej niż odpowiedzi na pytania, dlaczego Kurt Cobain opluł fortepian Eltona Johna, Agent Cooper uwielbiał słodycze, Anna Wintour nienawidziła grunge’u, Eddie Vedder zdemolował Carnegie Hall, a skromna pracownica wytwórni płytowej z Seattle wkręciła „New York Timesa”. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia. O samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii.

Były to czasy najlepsze i były to czasy najgorsze. Były to czasy wspaniałe.
Lat 90. XX wieku nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek.

O Autorce:
Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady (do marca 2020 roku) związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem „W Tonacji Trójki”, nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła 10 lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z Paulem McCartneyem, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Florence Welch, Alexem Turnerem, The White Stripes i The Strokes.
Obecnie, w autorskim cyklu podcastów „Rzeczy ulubione”, rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury.
„Ekstaza” to pierwsza książka Anny Gacek.

„Ekstaza”; autor: Anna Gacek; wydawca: Wydanictwo Marginesy [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]; w wersji papierowej 344 strony