ISBN:9788367138918

Kryzysy współczesnego świata. Różne ujęcia problemów globalnych i regionalnych - Globalizacja jako główna determinanta kryzysów gospodarczych obecnych czasów

Wydawnictwo: FNCE

Oddana w ręce Państwa publikacja Kryzysy współczesnego świata. Różne ujęcia problemów globalnych i regionalnych jest efektem prac zespołu pracowników naukowych oraz doktorantów, który miał na celu zbadanie różnych aspektów pojęcia „kryzysu” we współczesnym świecie. Termin „kryzys”, jest chyba jednym z najczęściej stosowanych pojęć-wytrychów, spotykanych w języku współczesnej publicystyki ekonomicznej i społecznej. „Kryzys” stanowi też niewątpliwie jeden z kluczowych terminów określających realia polityczne, ekonomiczne ispołeczne świata u progu trzeciego tysiąclecia. Pojęcie to pojawia się w rozmaitych kontekstach, zarówno w popularnej prasie wysokonakładowej, jak i w poważnych rozprawach naukowych. Sam termin „kryzys” jest bardzo różnorako pojmowany i ciągle toczą się spory odnośnie znaczenia i zakresu tego pojęcia. Problem polega na tym, iż kryzysy można rozpatrywać z wielu punktów widzenia, ponieważ jest to proces dotyczący wszystkich aspektów ludzkiej egzystencji i w istotny sposób na nią wpływający. Rzutuje to na postrzeganie zjawiska kryzysu przez polityków, badaczy i specjalistów, którzy w swoich analizach przyjmują różne perspektywy teoretyczne.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 19.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
19.50 zł ibuk.pl
pdf
od 18.00 zł
(dla stałych klientów)
20.00 zł ebookpoint.pl
pdf
22.50 zł zinamon.pl
pdf
25.00 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Kryzysy współczesnego świata. Różne ujęcia problemów globalnych i regionalnych - Globalizacja jako główna determinanta kryzysów gospodarczych obecnych czasów"