ISBN:9788367157834

Jesień zapomnianych

Autor: Anna Kańtoch

Wydawnictwo: Marginesy

Oszczędzasz: 50%

O powieści „Jesień zaginionych”; autor: Anna Kańtoch [e-book do pobrania w formatach epub i kindle mobi]:

Październik 1966 roku. Krystyna Wojciechowska bez większego przekonania studiuje prawo. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach zniknął w Tatrach jej brat, Roman. Rodzina żyje w zawieszeniu, nie chcąc przyjąć do wiadomości, że jeden z jej członków już nie wróci. Tymczasem na katowickich Drugich Szopienicach młody mężczyzna, Karol Fiszel, znajomy z dzieciństwa Krystyny, odbiera sobie życie. Wiesza się. Po pogrzebie okazuje się, że to nie pierwszy taki zgon w tamtej okolicy, a co więcej, wcześniejszymi interesował się Romek niedługo przed zaginięciem. W nadziei, że obie sprawy jakoś się ze sobą wiążą, Krystyna pomaga lokalnemu dziennikarzowi dotrzeć do rodzin zmarłych. Nad jesiennym śledztwem tej połączonej przez czysty przypadek pary unosi się złowrogi cień Wampira z Zagłębia, seryjnego i nieuchwytnego zabójcy kobiet…

W finałowej odsłonie Anna Kańtoch w zawikłaną kryminalną intrygę zręcznie wplata pytania o zadziwiające zdolności ludzkiej psychiki. Jak wiele potrafimy zracjonalizować, wybaczyć, zapomnieć, a ostatecznie po prostu wyprzeć, żeby żyć dalej? Gdzie przebiega granica, za którą staje się to niemożliwe? Co trzeba zrobić, by przestać być „dobrym chłopcem”?

Ostatni, najbardziej mroczny tom trylogii.

O Autorce:
ANNA KAŃTOCH (ur. 1976), z wykształcenia orientalistka, autorka książek fantastycznych oraz kryminalnych. Pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku wyróżniona także Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść „Czarne”. „Łaska”, jej pierwsza książka pozbawiona elementów fantastycznych, została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz zdobyła nagrodę Kryminalna Piła. Kolejna, „Wiara”, otrzymała podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2018 Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej.
Za powieść „Wiosna zaginionych” otwierającą kryminalną trylogię, którą spaja postać policjantki Krystyny Lesińskiej, Anna Kańtoch została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru 2021. Kolejne tomy serii to „Lato utraconych” i „Jesień zapomnianych”.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 17.15 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.15 zł woblink.pl
mobi epub
24.01 zł publio.pl
mobi epub
24.01 zł ibuk.pl
mobi epub
27.17 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.15 zł virtualo.pl
mobi epub
29.90 zł empik.pl
mobi epub
31.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  20.58 zł
w programie Nexto Premium
31.90 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
34.30 zł legimi.com
mobi epub
34.30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
38.68 zł ebuczek.pl
mobi
27.40 zł zinamon.pl
epub
27.40 zł zinamon.pl

Anna Kańtoch - inne e-booki

E-booki podobne do "Jesień zapomnianych"