ISBN:9788367195522

Przepis na mordercę

Autor: Ann Wolbert Burgess

Wydawnictwo: Poradnia K

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 33.57 zł.

Oszczędzasz: 13%

Jaki jest przepis na mordercę? Co kryje umysł zbrodniarza? Co skłania kogoś do zabijania? I jak możemy go powstrzymać? 

Poznajcie fascynujące kulisy pracy pierwszej generacji profilerów kryminalnych.


Pionierskie badania pielęgniarki Ann Wolbert Burgess dotyczące napaści na tle seksualnym przyciągnęły uwagę FBI i sprawiły, że od końca lat siedemdziesiątych XX w. Burgess przez dwie dekady współpracowała z rozwijającą się w Akademii FBI Jednostką Nauk Behawioralnych. 

„Mindhunters” identyfikowali i śledzili najbrutalniejszych wówczas amerykańskich przestępców, takich jak Ed Kemper, Dennis Rader, Henry Louis Wallace czy Jon Barry Simonis.

 

Ann Burgess, jedna z pierwszych kobiet w zmaskulinizowanym środowisku FBI, szkoliła i wspomagała śledczych w zakresie badania, profilowania i chwytania seryjnych morderców. Jej priorytetem było przy tym powstrzymanie kolejnych zabójstw. W tej świetnie napisanej i bardzo osobistej książce przenosi czytelników w sam środek trudnych dochodzeń, przedstawiając niepublikowane zeznania sprawców i opisy miejsc zbrodni. Barwnie ukazuje ciekawą epokę i swoją drogę do rozszyfrowania osobowości przestępczej.

 

„Profilowanie, zbrodnie, ofiary… Kto sądzi, że prawda nie jest fascynująca, musi sięgnąć po tę nieodkładalną książkę. Rzeczywistość jest tu ciekawsza od fikcji. Polecam!”Max Czornyj, autor popularnych thrillerów o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie

 

„Ann Burgess nauczyła nas, jak wykorzystać chaos w umysłach seryjnych morderców i pomagała rozszyfrować to, co wydawało się nie do odszyfrowania.” John E. Douglas, były profiler kryminalny FBI, autor bestsellera „Mindhunter”

 

„Tysiące śledczych na całym świecie codziennie wykorzystują w pracy badania i odkrycia doktor Ann Burgess, jednak po raz pierwszy dostajemy do ręki fascynującą i często bolesną opowieść o tym, co kryje się za faktami i liczbami. Pasjonująca książka!”

Sarah Cailean, behawiorystka kryminalna

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 34.81 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
34.81 zł gandalf.com.pl
mobi epub
37.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
39.99 zł legimi.com
mobi epub
39.99 zł woblink.pl
mobi epub
39.99 zł publio.pl
mobi epub
39.99 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Przepis na mordercę"