Autyzm - przyczyny, symptomy, terapia

Autor: Ewa Pisula

Wydawnictwo:

Stron: 212

Opłacalność: 6.04 zł/100 stron

Oszczędzasz: 33%

Autorka w swej pracy porusza problem diagnozowanego ostatnio coraz częściej zaburzenia rozwoju, jakim jest autyzm. Pomimo przeprowadzenia wielu badań wciąż nie wiemy, jak dochodzi do jego powstania, nie potrafimy więc mu zapobiegać, a w przypadku wielu osób dobrać dającej oczekiwane efekty terapii.

Książka składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym Autorka dokonuje obszernego przeglądu stanowisk dotyczących sformułowania samej definicji autyzmu (w tym jej zakresu) oraz jego przyczyn. Czyni to w powiązaniu z opisem innych, zbliżonych pod względem objawów zaburzeń. Drugi i trzeci rozdział to próba opisu objawów autyzmu oraz zastanowienia się nad tym, jak je wykryć najwcześniej, co w sposób oczywisty może przynieść wiele pozytywnych konsekwencji. W rozdziale czwartym Autorka zawarła przegląd metod, jakimi mogą posłużyć się specjaliści przy podjęciu wczesnej interwencji wobec osób z autyzmem. Część ostatnia to swego rodzaju poradnik dla rodziców zawierający szereg rad na temat tego, co zrobić, by ułatwić rodzicom opiekę nad dzieckiem, i jakie sposoby wykorzystać w codziennej, efektywnej pracy zmierzającej do minimalizacji jego problemów w późniejszym życiu osobistym i zawodowym, a przez to do podniesienia poziomu życia jego oraz jego najbliższego otoczenia (rodziny).

Książkę swoją Autorka adresuje przede wszystkim do rodziców, którzy podejrzewają autyzm u swojego dziecka lub którzy usłyszeli już tę diagnozę. Z pracy skorzystają też osoby zainteresowane problemem z racji rodzaju swoich studiów czy wykonywanej pracy zawodowej.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 12,80

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
  11,81 zł
w programie Nexto Premium
18,70 zł nexto.pl
bez DRM epub
12,80 zł zinamon.pl
bez DRM epub
13,35 zł gandalf.com.pl
plik zabezpieczony DRM epub
14,76 zł ravelo.pl
bez DRM epub
17,71 zł swiatebookow.pl
plik zabezpieczony DRM epub
18,70 zł ibuk.pl
plik zabezpieczony DRM epub
19,68 zł legimi.com

Ewa Pisula - inne e-booki

E-booki podobne do "Autyzm - przyczyny, symptomy, terapia "