Dolomity. Tom II. Zachód

Autor: Dariusz Tkaczyk

Wydawnictwo: Sklep Podróżnika

Przewodnik dla turystów – podtytuł tej publikacji wiele mówi o jej charakterze. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i potrzebują dobrej informacji o terenie, w którym przyjdzie im to zrobić. W tym wypadku chodzi o Dolomity – niezwykle malownicze góry, dobrze znane Polakom z wypadów na narty, ale także coraz częściej – z letnich górskich wędrówek słynnymi via ferratami.

Warto sięgnąć po Dolomity nie tylko dlatego, że są jedynym przewodnikiem po tym regionie wydanym po polsku. Jego niewielkie rozmiary są bogato wypełnione treścią: szczegółowymi opisami dróg górskich, z uwzględnieniem czasów ich przejść i trudności, jakie mogą stwarzać. Autor opisuje też niespodzianki jakie można spotkać na szlaku i podaje wskazówki jak ich uniknąć. Pisze nie tylko o walorach przyrodniczych Dolomitów, ale i historycznych.

Trasy ilustrowane są przejrzystymi, dwukolorowymi schematami i mapami graniowymi. Dobre wyobrażenie o krajobrazie dają także liczne panoramy górskie oraz szereg kolorowych zdjęć. Jest to już drugie wydanie tego przewodnika – uaktualniono w nim wszelkie informacje praktyczne, przede wszystkim dane dotyczące schronisk. Nie brakuje ciekawostek krajoznawczych i osobistych komentarzy autora, który wiele z opisywanych tras przeszedł na własnych nogach.

Przewodnik otrzymał Nagrodę Magellana 2014 w kategorii „przewodnik tekstowy” i wyróżnienie w konkurie Książka Górska Roku 2014 w Lądku Zdroju.

 

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 57,22

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
57,22 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 51,50 zł
(dla stałych klientów)
57,22 zł ebookpoint.pl
mobi epub
57,72 zł gandalf.com.pl
mobi epub
58,64 zł empik.pl
mobi epub
62,10 zł ravelo.pl
mobi epub
65,55 zł ibuk.pl
mobi epub
  41,40 zł
w programie Nexto Premium
65,55 zł nexto.pl
mobi epub
65,55 zł swiatebookow.pl
mobi epub
69,00 zł legimi.com
mobi epub
69,00 zł virtualo.pl
mobi
62,10 zł zinamon.pl
epub
62,10 zł zinamon.pl

Dariusz Tkaczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Dolomity. Tom II. Zachód"