ISBN:9788372295453

Armada

Autor: Ernest Cline

Wydawnictwo: Feeria

Stron: 448

Opłacalność: 6.12 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Zaskakująca i niekonwencjonalna powieść sience-fiction świetnego pisarza tego gatunku Ernesta Cline. Jedna z jego powieści Player One wkrótce doczeka się ekranizacji za sprawą Stevena Spielberga.

Armada to radosne przetworzenie i inteligentna destrukcja konwencji science-fiction, rozpędzony i zaskakujący thriller, klasyczna opowieść o dojrzewaniu i historia inwazji kosmitów, o jakiej jeszcze nie czytałeś – wszystko to w książce, którą czyta się jednym tchem.

Bohaterem Armady jest wychowywany na opowieściach science fiction i grach komputerowych nastoletni Zack marzący o wielkiej przygodzie. Znudzony życiem w tak zwanym realu chciałby, aby jego codzienność nieco bardziej przypominała świat znany z filmów i gier komputerowych, stanowiących jego główną rozrywkę. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie zburzyło wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody… Zack zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to tylko naiwne mrzonki. Chłopak nie ma problemu z odróżnianiem fikcji od rzeczywistości, wie że w prawdziwym świecie nastoletnim fanom gier komputerowych nie powierza się misji zbawianie świata.

Pewnego dnia w realnym, a więc nudnym świecie młodego Zacka ląduje... statek kosmiczny. Spodek łudząco przypomina ten z gry, której chłopak poświęca każdy wieczór - popularnego symulatora lotów „Armada”. Wyłaniający się ze statku mężczyzna (znany Zackowi sprzedawca w sklepie z grami komputerowymi) oświadcza chłopakowi, że on i jemu podobni gracze mają uratować planetę przed kosmitami.

Czyżby znane scenariusze fantastycznych opowieści miały zrealizować się w prawdziwym życiu Zaka? Nareszcie dostał swoją upragnioną szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość – podsycana przez pamięć opowieści sience-fiction, na których wyrastał – czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto… znajome?

 

 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 27.42 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 24.68 zł
(dla stałych klientów)
27.42 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.92 zł ibuk.pl
mobi epub
29.30 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.67 zł litres.pl
mobi epub
31.41 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
34.90 zł empik.pl
mobi epub
34.90 zł virtualo.pl
mobi epub
  20.94 zł
w programie Nexto Premium
34.90 zł nexto.pl
mobi epub
  20.94 zł
w programie Nexto Premium
34.90 zł nexto.pl
mobi epub
34.90 zł publio.pl
mobi
31.40 zł zinamon.pl
epub
31.40 zł zinamon.pl
epub
34.90 zł
(z kodem prom.)
34.90 zł woblink.pl

Ernest Cline - inne e-booki

E-booki podobne do "Armada"