ISBN:9788372295705

Zdrowa lekkość brzucha

Autor: Robynne Chutkan

Wydawnictwo: Feeria

Opłacalność: 8.75 zł/100 stron

Dr Chutkan, specjalistka zajmująca się chorobami układu trawiennego, niesie pomoc pacjentom uskarżającym się na dolegliwości jelitowe, przy czym nie ogranicza się do wypisania recepty. Jest zwolenniczką podejścia integratywnego, w którym wielką rolę odgrywa sposób żywienia, zdrowe nawyki i tryb życia oraz unikanie szkodliwych czynników środowiskowych. Dopiero to wszystko w połączeniu z ewentualną terapią medyczną otwiera drogę do zdrowia.

Nieprzyjemne wzdęcia, dyskomfort, ciężkość, a czasem otyłość i zaparcia to dolegliwości, które chronicznie dokuczają milionom ludzi, a w szczególny sposób dokuczają kobietom. Jednocześnie tematy te należą do krępujących nawet w kontaktach z lekarzem, dlatego często cierpimy po cichu, tracąc przez to szansę na uzyskanie realnej pomocy.

Książka ta może być niezwykle pomocna dla osób borykających się z podobnymi problemami, bo walka z dolegliwościami ze strony układu trawiennego to nie tylko leki. Rady dr Chutkan można z powodzeniem wykorzystać obywając się bez recepty.

Autorka prowadzi własny gabinet gastroenterologiczny, w którym spotyka się z setkami pacjentek i pacjentów skarżących się na różne, często nie bardzo sprecyzowane, dolegliwości jelitowe. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, tłumaczy jak funkcjonuje układ pokarmowy, co może wywoływać dyskomfort (m.in. hormony, flora jelitowa, nietolerancja glutenu lub pokarmowa, nadmiar cukru, niedostatek owoców, a także poważniejsze choroby), oraz nakreśla pozytywny 10-dniowy program dietetyczno-biologicznej odnowy.

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Robynne Chutkan - inne e-booki

E-booki podobne do "Zdrowa lekkość brzucha "