Systemy zarządzania jakością w procesie lokalizacji i pozyskiwania wiedzy w organizacjach wytwarzających oprogramowanie

Autor: Karol Chrabański

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

W pracy podjęto starania zmierzające do wskazania sposobu lokalizowania i pozyskiwania wiedzy w organizacjach wytwarzających oprogramowanie i stosujących systemy zarządzania jakością. Jest to uzasadnione możliwościami czasowymi autora i respondentów na etapie prowadzenia badań empirycznych. Punktem odniesienia pracy będą jedynie te OWO, które mają SZJ zgodny ze standardem ISO serii 9000 oraz korzystają z zaleceń stosowania tego standardu w odniesieniu do OWO, które zostały ujęte w innych normach, np. ISO/IEC.

Standard ISO serii 9000 jest łatwo rozpoznawalny na globalnym rynku. Łatwa rozpoznawalność ma związek z popularnością i powszechnością stosowania systemów zarządzanie jakością. Międzynarodowy charakter systemu zarządzania jakością i uzyskane certyfikaty ułatwią wymianę gospodarczą na globalnym rynku. Opisany główny problem badawczy można uszczegółowić poprzez podjęcie próby udzielenia odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy można ustalić wzajemne relacje pomiędzy dwoma równoprawnymi i bardzo popularnymi koncepcjami zarządzania organizacjami, tj. zarządzaniem wiedzą i zarządzaniem jakością, które upoważniają do sformułowania bardzo ostrożnego przypuszczenia o wzajemnym przenikaniu się i przydatności? 2. Czy można zbudować model interpretacji wymagań zawartych w normie ISO serii 9000 oraz zaleceń ich stosowania (dalej zwany modelem) pomocny przy tworzeniu SZW w OWO? 3. Czy zaproponowany model pozwoli na zdefiniowanie hierarchii elementów wiedzy w OWO stosującej SZJ? 4. Jakie są możliwe kierunki analizy wiedzy w OWO po zbudowaniu SZW, dla którego nośnikiem jest SZJ?

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 23,40

Formaty Cena Księgarnia
pdf
23,40 zł ravelo.pl
pdf
23,40 zł zinamon.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
24,70 zł ibuk.pl
pdf
26,00 zł onepress.pl

E-booki podobne do "Systemy zarządzania jakością w procesie lokalizacji i pozyskiwania wiedzy w organizacjach wytwarzających oprogramowanie"