Trylogia kosmiczna (wyd. zbiorcze)

Autor: Clive Staples Lewis

Wydawnictwo: Media Rodzina

Stron: 784

Opłacalność: 4.07 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Trylogia kosmiczna to dzieło niezwykłe. Wizja wszechświata, jaką kreśli C.S. Lewis, zdumiewa odmiennością od wszystkich tych obrazów, do których nas przyzwyczaiła science fiction.

Czy rację bytu ma idea, że „ludzkość, zniszczywszy środowisko naturalne macierzystej planety, musi za wszelką cenę rozprzestrzenić się po wszechświecie”?

A może jest tak, że ludzie w swych wyobrażeniach o własnej wielkości zabrnęli już tak daleko, że w zasadzie sami skazali się na kosmiczną samotność?

Wspólnym bohaterem wszystkich trzech części Trylogii kosmicznej jest dr Elwin Ransom, angielski lingwista, którego Maleldil wybrał na swoje narzędzie. W pierwszej części – Z milczącej planety – zostaje on uprowadzony na pokładzie statku kosmicznego na Malakandrę, czyli na Marsa, gdzie uczestniczy w walce jego mieszkańców z wysłannikami zła z Ziemi, pragnącymi podbić tę planetę, by korzystać z jej zasobów naturalnych. W drugiej części – Perelandra – podróżuje na Wenus, gdzie jest czynnym świadkiem kuszenia pierwszej pary jej rozumnych mieszkańców. W trzeciej – Ta straszna siła – dochodzi do decydującego starcia między siłami dobra i zła już na Ziemi, której grozi opanowanie przez grupę opętanych przez Szatana naukowców, zwolenników brutalnego totalitaryzmu. W tej walce sprzymierzeńcami Ransoma stają się opiekuńcze duchy innych planet, a nawet przebudzony po stuleciach wielki druid, Merlin...

Trylogia kosmiczna to dzieło napisane z wielką pasją i przesycone wiarą, a przy tym budzące podziw sugestywnością opisów innych światów, psychologiczną wiarygodnością postaci i charakterystycznym dla C.S. Lewisa poczuciem humoru.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 31,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 34,40 zł
(dla stałych klientów)
38,22 zł ebookpoint.pl
mobi epub
41,06 zł gandalf.com.pl
mobi epub
41,64 zł empik.pl
mobi epub
44,10 zł ravelo.pl
mobi epub
44,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
45,57 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  29,40 zł
w programie Nexto Premium
46,55 zł nexto.pl
mobi epub
39,00 zł
(z kodem prom.)
49,00 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
49,00 zł legimi.com
mobi epub
49,00 zł publio.pl
mobi
44,10 zł zinamon.pl
epub
44,10 zł zinamon.pl

Clive Staples Lewis - inne e-booki

E-booki podobne do "Trylogia kosmiczna (wyd. zbiorcze)"