ISBN:9788373087170

Pedagogika dla nauczycieli w praktyce

Autor: Dorota Pankowska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Książka jest zbiorem ćwiczeń, zadań i materiałów dydaktycznych, przydatnych w kształceniu pedagogicznym studentów i doskonaleniu zawodowym nauczycieli. Autorka proponuje w niej aktywizujące sytuacje dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach z pedagogiki dla nauczycieli oraz na zajęciach z innych przedmiotów na studiach stricte pedagogicznych (z dydaktyki, teorii wychowania, pedagogiki ogólnej, i in.).

Ćwiczenia odnoszą się do podstawowych kompetencji profesjonalnego nauczyciela-wychowawcy klasy. Zadania polecane w książce mogą zrównoważyć nadmiernie teoretyczny model kształcenia nauczycieli, ponieważ – poza uczeniem umiejętności – wymagają od studentów pogłębionego analizowania zjawisk, samodzielności myślenia, konfrontowania teorii z rzeczywistością, krytycznej refleksji i inwencji twórczej.

Z uwagi na brak publikacji o charakterze praktycznym dotyczących kształcenia nauczycieli i pedagogów (w literaturze pedentologicznej dominują prace teoretyczne i badawcze, brak również czasopisma, które mogłoby być formą wymiany doświadczeń w tym zakresie), książka może być dużą pomocą zarówno dla początkujących nauczycieli akademickich, jak i dla starszych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności dydaktyczne czy przeciwdziałać rutynie.

 

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 18.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
28.00 zł litres.pl
mobi epub
19.24 zł ebuczek.pl
pdf
18.20 zł zinamon.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
19.60 zł ibuk.pl
pdf
21.00 zł vagabook.pl
pdf
  14.34 zł
w programie Nexto Premium
22.23 zł nexto.pl
pdf
24.76 zł gandalf.com.pl
pdf
28.00 zł swiatebookow.pl
pdf
28.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Pedagogika dla nauczycieli w praktyce"